15. kolo Treće HNL Istok; Bojkovi rutinski protiv Našičana, Bojiću za rođendan komplimenti i – poraz…

Đorđe Bojić, trener NK Vuteks-Sloga FOTO: db

Lider trećeligaškog istoka prilično ozbiljno je pristupio poslu, pa rezultat protiv našičkog autsajdera nije izostao; Vukovar 1991 – NAŠK 3:0. Goste je već u 4. minuti otvorio Filipović, u 33. je Ljaljić postavio 2:0, a Benedetti u 74. konačnih 3:0.

Protiv suparnika koji nam ni u čemu nije uspio parirati ostvarili smo zacrtano; pobijedili smo, dali prigodu nekim igračima koji su dosad imali manju minutažu te ujedno sačuvali neke igrače za završna dva kola – kratko je izvijestio trener Vukovara 1991 Miroslav Bojko čiju momčad u završnih 180 minuta očekuje gostovanje u Županji kod Graničara (koji je svoju obvezu iz 15. dionice odradio još u srijedu kada je minimalno izgubio u Oriovcu) te domaći derbi protiv Zrinskog iz Jurjevca.

Vuteks-Sloga je gostovala kod Belišćana, prvih pratitelja lidera s Dunava. Iznenađenja nije bilo ni u „gradu papira”, domaći su rezultatski bili triput bolji, a počasni pogodak za Vukovarce postigao je Marić, inače najbolji strijelac lige.

– Nije išlo, iako smo odigrali vrlo korektno, a u nekim fazama igre i sjajno. Kod 1:1 Dubravac je išao sam na njihovog golmana, nije poentirao. Primili smo pogotke na gotovo istovjetan način, iz odbijanaca, no i to je kvaliteta protivnika koji je u suštini zasluženo pobijedio. Niti želim, niti mogu osporiti zasluženost pobjede našeg domaćina koji nas je korektno ugostio. Komplimenti koje smo dobili nakon utakmice nemaju značaj bodova, ali svakako gode – rekao je trener Vuteks-Sloge Đorđe Bojić koji je danas napunio 41 godinu života.

Izdvajamo još i jalovi gostujući remi Bedema u Dardi, te pobjedu jurjevačkog Zrinskog u Slavonskom Brodu, strijelac pobjedničkog pogotka koji je domaće Crne zavio u crno bio je Blagojević.

Rezultati 15. kola: Vukovar 1991 – NAŠK 3:0, Darda – Bedem 0:0, Slavonija – Čepin 3:2, Omladinac (GV) – Kutjevo 2:0, Đakovo-Croatia – Slavija 3:0, Marsonia – Zrinski (J) 0:1, Belišće – Vuteks-Sloga 3:1, Sloga (NG) – Slavonac (B) 5:0, Oriolik – Graničar 1:0.

Na ljestvici vodi Vukovar 1991 s 38 osvojenih bodova, slijede Belišće i Zrinski (J) s po 35, Đakovo-Croatia i Slavonija s po 26, Bedem 24, Marsonia /-1/ 23, Kutjevo i Omladinac (GV) s po 20, Graničar /-1/ i Sloga (NG) s po 18, Vuteks-Sloga, Darda i Oriolik s po 17, Slavija 13, Čepin 12, NAŠK 11 i Slavonac (B) 10 bodova.