Lucija Amalija prva beba rođena u novoj godini u Vukovaru, a Lora u Vinkovcima!

IZVOR: Nacionalna memorijalna bolnica “Dr. Juraj Njavro” Vukovar /VSŽ

Malena Lucija Amalija Očević prvo je novorođenče rođeno u ovoj godini u Vukovarsko-srijemskoj županiji. Privlačanka Lea Očević svoje drugo dijete donijela je jutros u 5,22 sati na svijet u vukovarskoj bolnici, a mala Lucija Amalija teška je 3250g, dužine 53 cm.

Tijekom jučerašnjeg obilaska žurnih službi, župan Franjo Orešković za majku i prvu bebu u novoj godini osigurao je prigodne darove. Tijekom prošle godine u vukovarskoj bolnici bila su 403 poroda te su rođene 192 djevojčice i 212 dječaka.

Što se tiče vinkovačke bolnice, prva beba rođena u 2025. godini je Lora Bušić iz Ivankova koja je rođena u 12 sati i 8 minuta, porođajne težine 3380 g i dužine 50 cm. Rodilja Nikolina Bušić iz Ivankova i malena Lora su dobro, javljaju iz OŽB Vinkovci. Prigodne darove Vukovarsko-srijemske županije predao im je ravnatelj bolnice Krunoslav Šporčić.

IZVOR: Vukovarsko-srijemska županija