24. kolo Treće HNL Istok: Vukovarcima drama i novi bodovi, Belišćani pobijedili Marsu i preuzeli vrh!

Vukovarci ne znaju bez drame! Nevolja im je ponovno bila za petama, kao i prošloga vikenda u Našicama, ali uspjeli su napraviti „copy paste” našičkog pothvata i protiv Đakovo-Croatije u 24. kolu Treće HNL Istok; Đakovčani su vodili Pedićevom pogotkom do pred sam kraj utakmice, ali momčad Miroslava Bojka odbila je predaju! Barišić je dvije minute prije isteka osnovnih 90 minuta zabio za 1:1, a Gonzalez je u drugoj minuti sudačke nadoknade fantastičnom solo partiturom – u kojoj je „povaljao po travi” kompletnu đakovačku obranu i dio veznoga reda – donio potpuni preokret i super važne bodove Vukovaru 1991.

– Prvih sat vremena podlegli smo pritisku važnosti. Kada više nismo imali što izgubiti uspjeli smo okrenuti, malo na preskakanje igre, malo na dodatni angažman, malo na kondicijsku pripremu. Sve u svemu, važna pobjeda, čestitam dečkima na iskazanom karakteru – rekao je nakon dramatične utakmice Miroslav Bojko.

Zanimljivo je bilo i u Belišću gdje je odigran derbi kola u kojem je istoimeni domaćin – inače, ponosni vlasnik drugoligaške licencije, zasad jedini na trećeligaškom istoku – porazio Marsoniju 2:1. Za pobjedničku momčad zabili su Vinogradac (5. minuta) i Agatić (9.), dok je utješni pogodak za goste postigao Bungić (59.). Ovim trijumfom Belišćani su preuzeli vrh ljestvice s 51 osvojenim bodom, dva manje ima drugoplasirana Marsonia, a šest manje trećeplasirani Vukovar 1991.

Danas su odigrane još dvije utakmice 24. kola; u Jurjevcu je domaći Zrinski za pogodak bio bolji od pleterničke Slavije (1:0, strijelac Kovačević iz kaznenog udarca u 60. minuti), a NAŠK je u Jelisavcu matematički bio duplo bolji od svog domaćina Vihora, 4:2.

Dionica broj 24 bit će kompletirana nedjeljnim utakmicama u kojima se sastaju: Bedem – Graničar (Ž), Čepin – Vuteks Sloga, Kutjevo – Oriolik i Slavonac (B) – Sloga (NG). Svim navedenim ogledima početak je zakazan u 17 sati.