Belišćanima naslov prvaka i kvalifikacije za Drugu HNL, Vukovaru 1991 čestitke za nezapamćen pobjednički niz!

Jučerašnjim utakmicama 34. kola Treće HNL Istok okončana je izuzetno zanimljiva sezona u kojoj je borba za naslov prvaka trajala praktički do posljednje minute! Vukovar 1991 nastavio je gotovo nevjerojatan pobjednički niz, pobijedili su (i) u Ivankovu gdje su od domaćeg Bedema bili bolji s minimalnih 1:0, strijelac pobjedničkog pogotka bio je Tustonjić. Trinaesta je to uzastopna pobjeda vukovarskog sastava (uz kombiniranu gol-razliku deseta 38:2), ali i deseti uzastopni trijumf bez primljenog pogotka (vratar Marijanović čistu mrežu sačuvao je punih 960 minuta!).

No, sve to skupa nije bilo dovoljno za osvajanje naslova prvaka koji je proslavljen u Belišću i to zbog boljeg međusobnog omjera koji Belišćani imaju u odnosu na Vukovar 1991. Momčadi su, inače, bodovno izjednačene, Vukovar 1991 ima bolju gol-razliku, ali – to nije presudan kriterij… Belišćani su porazili Kutjevo 4:2 (na poluvremenu su gubili 1:2), dovoljno za osvajanje 1. mjesta. Čestitamo!

Iz lige ispada Valpovka, a možda i Slavonac iz Bukovlja ukoliko Belišće kroz nadolazeće kvalifikacije (19. i 26. lipnja) ne izbori drugoligaški status.

Rezultati 34. kola: Bedem – Vukovar 1991 0:1, Belišće – Kutjevo 4:2, Zrinski (J) – Đakovo-Croatia 0:1, NAŠK – Oriolik 5:1, Vuteks-Sloga – Sloga (NG) 2:3, Graničar – Valpovka 2:0, Marsonia – Slavonija 0:3, Slavija – Slavonac (B) 1:1, Čepin – Vihor 2:0.

Na vrhu su bodovno izjednačeni, s po 75 bodova, Vukovar 1991 i Belišće, ali prvak je – kako smo već ustanovili – Belišće zbog boljeg međusobnog omjera (pobjeda 2:0 u Belišću i remi 0:0 u Vukovaru). Slijede Marsonia sa 62 boda, Đakovo-Croatia 59, Slavonija 55, Graničar 54, Čepin 52, Zrinski (J) 49, Oriolik 48, Vuteks-Sloga 40, Bedem 39, Vihor 38, Kutjevo, Sloga (NG) i Slavija s po 37, NAŠK 36, Slavonac (B) 33 i Valpovka 31 bod.