Beljo junak derbija začelja, Mišić eurogolom zadržao Tuzlu City na vrhu Premijer lige BiH

Od petka do ponedjeljka razvukle su se obveze vinkovačkih nogometaša angažiranih po domaćim i inozemnim prvoligaškim klubovima. Evo kako su igrali:

Dion Drena Beljo (Istra 1961) ključni čovjek pulskoga sastava na gostovanju u Zagrebu gdje je Istra 1961 u derbiju začelja porazila Hrvatski dragovoljac rezultatom 1:0. Beljo je u 20. minuti utakmice postigao jedini pogodak na utakmici vrijedan tri zlatna boda. Treći ovosezonski pogodak Belje koji je igru napustio u 3. minuti sudačke nadoknade kada ga je zamijenio Mišković. Inače, Istra 1961 je ovom pobjedom učvrstila 8. poziciju, s četiri boda više od Slavena Belupa, a pet više od HD-a.

Slavko Blagojević (Istra 1961) Istrin kapetan na travnjaku je proveo cijelu utakmicu tijekom koje je ponudio veliki trkački fond i mnogo odrađenog „prljavog” posla u manevarskoj središnjici. Naoko nevidljiv, ali njegova važnost za geometriju igre pulske momčadi teško je mjerljiva.

Tomislav Čuljak (Široki Brijeg) zbog tri žuta kartona propustio je gostovanje u Posušju gdje su njegovi suigrači u 11. kolu BiH Premijer lige izborili već sedmi ovosezonski remi odigravši protiv istoimenog domaćina 2:2.

Marko Dabro (Lokomotiva) na Poljudu protiv Hajduka odigrao je 56. minuta, potom ga je zamijenio Kulenović. Nije bio na razini na koju nas je naviknu, zapucao je jednu šansu i ostao na učinku od pet ovosezonskih pogodaka.

Petar Mišić (Tuzla City) jedan od heroja 2:1 pobjede nad mostarskim Veležom, strijelac fantastičnog pogotka za 2:0 u 8. minuti utakmice (prethodno je, u 3. minuti, iz kaznenog udarca poentirao M. Mehanović). U 82. minuti zamijenio ga je Brkić, a pola sata ranije zbog profesionalnog prekršaja zaradio je žuti karton. Tuzla City zadržala je vodeću poziciju na ljestvici s bodom više i utakmicom manje u odnosu na Zrinjski.

Matej Mitrović (Club Brugge) izvan konkurencije za domaću utakmicu 9. kola belgijskog prvenstva protiv Leuvena koja je završena bez pobjednika, 1:1. Club Brugge je i dalje vodeća momčad na ljestvici s bodom više od Eupena, Genka i Antwerpa, dva više od Royale Uniona, tri više od Anderlechta, itd.

Jakov Puljić (Puskas Akademia) – s klupe za pričuve odgledao utakmicu 7. kola OTP Bank Lige u kojoj je njegova momčad odigrala bez pogodaka na gostovanju kod MOL Fehervara. Puskas Akademia je šestoplasirani sastav mađarskog prvenstva s osam bodova manje i utakmicom manje od lidera Kisvarde.

Dario Rugašević (Radomlje) i dalje izvan pogona zbog ozljede.

Zvonimir Šubarić (Hrvatski dragovoljac) – nije imao mnogo posla u večerašnjem derbiju začelja protiv HD-a. Za Beljin pogodak ne snosi ni promil odgovornosti. Crni iz Sigeta nakon prekida mini-serije pozitivnih rezultata (5 bodova iz tri utakmice) ostali su prikovani za začelje prvoligaške ljestvice.

Tomislav Turčin (Hrvatski dragovoljac) u igri je proveo tek 15-ak minuta, ni po čemu zamjetan u tom kratkom razdoblju.

Filip Uremović (Rubin Kazan) naš reprezentativac i njegovi klupski suigrači u 9. kolu ruskog prvenstva poraženi su na gostovanju kod moskovskog Dinama, domaćin je slavio 2:0. Uremović je na terenu proveo svih 90 minuta, u 86. je postigao pogodak koji je, međutim, sudac Aleksej Suhoj poništio zbog prekršaja u napadu, a nakon asistencije iz VAR sobe. Minutu kasnije Uremović je dobio i žuti karton zbog preoštrog starta. Rubin se nalazi na 7. mjestu u konkurenciji 16 ruskih prvoligaša.

Dario Župarić (Portland Timbers) svih 90 minuta proveo je na domaćem terenu pred 21.579 gledatelja u utakmici u kojoj je njegova momčad pregazila Real Salt Lake s čak 6:1. Obrambene obveze obavio je s voljom i na vrijeme, a u napadu je pridonio asistencijom za Asprilli za 2:0. Nakon 26 odigranih dionica Timbersi se nalaze na 4. mjestu Zapadne konferencije MLS-a s posve realnim šansama za doigravanje.