Beljo (opet) strijelac, Rugašević „in” nakon pola godina pauze, Šubarić „out” zbog crvenog kartona…

Dario Rugašević u kolovozu prošle godine doživio je prijelom fibule

Zanimljiv i „šarolik” vikend za sobom su ostavili vinkovački nogometaši na raznim domaćim i inozemnim adresama… Evo njihova učinka:

Dion Drena Beljo (Istra 1961) peti put u zadnjih šest utakmica zabio je pogodak, već 11. ove sezone! U pulskom remiju Istre 1961 i Hajduka poentirao je za 1:1 i probio se na 3. mjesto ligaške ljestvice strijelaca koje dijeli s Markom Dabrom. Istra 1961 ostaje na 9. mjestu prvoligaške ljestvice s +13 u odnosu na posljednjeplasirani Hrvatski dragovoljac i -3 u odnosu na osmoplasirani Šibenik.

Slavko Blagojević (Istra 1961) zbog ozljede nije ga bilo među kandidatima za utakmicu protiv Hajduka.

Tomislav Čuljak (Široki Brijeg) odigrao dobrih sat vremena po teškom terenu tuzlanskog Tušnja, potom prijavio ozljedu stražnje lože koju je „osjetio” dan ranije, pa je otišao pod tuševe. Široki Brijeg je prekinuo mini-seriju od dva poraza odigravši 2:2 (dvaput je vodio), a trenutno je šesti na ljestvici.

Marko Dabro (Lokomotiva) u domaćem remiju (0:0) protiv Osijeka nije briljirao, ali ni razočarao. Odigrao je solidnih 78 minuta, no bez prave prigode za realizaciju. Lokosi su ostali na 5. mjestu, a Dabro na 11. ovosezonskih pogodaka.

Ivan Filipović (Paris FC) – na klupi u utakmici 27. kola francuske Ligue 2 u kojoj je njegova momčad gostovala kod Nimesa s kojim je remizirala 1:1. Paris FC je drugi na ljestvici s dva boda manje i odigranom utakmicom više u odnosu na vodeći Toulouse.

Renato Kelić (Chonburi) vratio se u momčad nakon što je zbog ozljede preskočio dvije utakmice, na gostovanju kod Chiangmaija (1:1) odigrao svih 90 minuta. Njegov Chonburi u nizu je od pet utakmica bez pobjede (tri poraza i dva remija). Kelić i suigrači nakon 24 odigrana kola tajlandskog prvenstva zauzimaju 6, mjesto na ljestvici.

Petar Mišić (Tuzla City) odigrao završnih 11 minuta u današnjoj utakmici 21. kola BiH Premijer lige u kojoj je njegov sastav dvaput gubio i dvaput se vraćao u domaćem ogledu protiv Širokog Brijega. Na kraju, po bod svakome, pobjeda nikome, 2:2. Tuzla City i dalje je drugoplasirana momčad premijerligaške karavane sa 16 bodova manje od lidera Zrinjskog, a dva više od „brončanog” banjalučkog Borca.

Matej Mitrović (Club Brugge) ni na klupi u utakmici 30. kola belgijskog prvenstva u kojoj je njegov Club Brugge u gostima bio bolji od Serainga s čak 5:0. Clib Brugge je drugi, vodeći Royale Union SG bježi mu sedam bodova.

Jakov Puljić (Puskas Akademia) zbog ozljede „out” do kraja sezone u kojoj se njegova Puskas Akademia bori za naslov mađarskog prvaka. U 23. kolu OTP Bank Lige Puskas Akademia izgubila je na gostovanju kod Ujpesta (domaćin je bio bolji 2:1). Nakon serije loših rezultata (remi i tri poraza u zadnje četiri utakmice) Puljićev klub gubi korak za vrhom, sada ima pet bodova manje od Ferencvarosa. Kao i Kisvarda.

Dario Rugašević (Radomlje) nakon čak šest i pol mjeseci izbivanja zbog loma noge vratio se na travnjak u službenoj utakmici u kojoj je njegov sastav remizirao 0:0 na gostovanju kod Celja u okviru 25. kola slovenskog prvenstva. Odigrao je 77 minuta, s obzirom na višemjesečnu stanku – odlično! Radomlje je sedmo u konkurenciji deset prvoligaša. Posljednji izravno ispada, a pretposljednji će u kvalifikacije…

Zvonimir Šubarić (Hrvatski dragovoljac) do jučer je bio jedini akter s maksimalnom minutažom na prvoligaškoj sceni. A onda je, zbog prekršaja na Atiemwenu izvan kaznenog prostora, dobio crveni karton u 44. minuti utakmice protiv Gorice. Prethodno je, preciznije u 16. minuti, obranio kazneni udarac Kaliku. Gorica je pobijedila 4:0, HD je napravio još korak prema 2. HNL.

Tomislav Turčin (Aluminij) ušao u igru početkom drugog poluvremena gostujućeg ogleda protiv ljubljanske Olimpije, ali nije uspio promijeniti tijek zbivanja. Olimpija je uvjerljivo slavila s čak 6:0. Aluminij je posljednji na ljestvici, ima dva boda manje od Tabora, ujedno i zone dodatnih kvalifikacija.

Dario Župarić (Portland Timbers) zbog ozljede propustio ogled 2. kola Zapadne konferencije MLS-a u kojem su Timbersi gostovali kod Los Angelesa. I remizirali 1:1.