Beljo zabio na Maksimiru, Puljić u Debrecenu, Uremoviću Dalićev pretpoziv za Maltu i Rusiju

Opet imamo biti na što ponosni; pojedini vinkovački nogometaši blistali su prošloga vikenda na domaćim i europskim terenima. Evo presjeka aktualnosti:

Dion Drena Beljo (Istra 1961) uz vratara Lučića ključni čovjek pulske momčadi u iznenađujućih maksimirskih 1:1; Lučić je obranio štošta, a Beljo u 79. minuti rutinski poentirao iz kontranapada za gostujuće vodstvo koje je Dinamo neutralizirao pet minuta preko Perića. Velika Beljina utakmica, veliki Istrin bod! Dvanaesti ovosezonski, pozicija broj 8.

Slavko Blagojević (Istra 1961) – odigrao je 87 standardno čvrstih, agresivnih, odgovornih minuta. Inače, na prvoligaškoj sceni Finta je debitirao prije desetljeća i pol, 2006. godine, upravo na Maksimiru, u dresu Cibalije. Vrijednost koja traje…

Tomislav Čuljak (Široki Brijeg) utakmicu 14. kola BiH Premijer lige u kojoj je njegova momčadi u Bijeljini s 2:1 bila bolja od domaćeg Radnika odgledao je s klupe. Široki Brijeg je u zlatnoj sredini ljestvice, šesti je u konkurenciji 12 momčadi.

Marko Dabro (Lokomotiva) i on, i Lokosi bez reprize protiv Rijeke koju su prošloga tjedna pobijedili na Rujevici u zaostaloj utakmici 4. prvenstvenog kola, Dabro je bio strijelac. Ovom zgodom Rijeka je uzvratila udarac, u Zagrebu je pobijedila 2:0, Dabro je na terenu proveo 75 minuta. Lokomotiva je na 5. mjestu, daleko od vrha, još dalje od začelja.ž

Ivan Filipović (Paris FC) – na klupi (i) u 13. kolu francuske Ligue 2 u kojoj je njegova ekipa kod kuće remizirala protiv vodećeg Toulousea 2:2. Paris FC je osmi u konkurenciji 20 francuskih drugoligaša.

Renato Kelić (Chonburi) u 9. kolu tajlandskog prvenstva vinkovački branič odradio je svih 90 minuta u domaćem remiju protiv Chiangmai Uniteda. Kelić u Chonburiju ima odličan status, nezamjenjiv je u sedmoplasiranoj momčadi elitnog nogometnog razreda u Tajlandu.

Petar Mišić (Tuzla City) ušao u početkom 2. poluvremena domaćeg ogleda protiv banjalučkog Borca u kojem su njegovi uspjeli u nastojanjima za izjednačenjem, čemu je pridonio vrlo solidnim nastupom. Završilo je 1:1. Tuzla City ostala je na drugom mjestu, s pet bodova manje od vodećeg Zrinjskog.

Matej Mitrović (Club Brugge) nije bio među 20-oricom kandidata za gostujuću utakmicu protiv Antwerpa koja je završena bez pobjednika, 1:1.

Jakov Puljić (Puskas Akademia) zabio iz „penala” za inicijalno vodstvo njegove momčadi na gostovanju kod Debrecena koje je kasnije utrostručeno, do konačnih 3:0! Inače, Puskas Akademia najneugodniji je gost u mađarskoj OTP Bank ligi, na šest gostovanja upisala je pet pobjeda i remi! Inače, u 33. minuti utakmice u Debrecenu Puljić dobio žuti karton, a u 71. minuti zamijenio ga je Csirmaz. Puskas Akademia nakon deset odigranih kola dijeli drugo mjesto na ljestvici s 19 bodova (koliko ima i Ferencvaros), a bod više – ali i odigranu utakmicu više! – ima vodeća Kisvarda.

Dario Rugašević (Radomlje) i dalje na listi ozlijeđenih.

Zvonimir Šubarić (Hrvatski dragovoljac) u osječkom Gradskom vrtu solidno je odradio posao, dvaput ga je spašavao okvir vrata, a za pobjednički Osijekov/Žaperov pogodak ne snosi odgovornost. HD je zadnji na ljestvici s bodom manje od Slavena Belupa.

Tomislav Turčin (Hrvatski dragovoljac) ušao u 46. minuti umjesto Viduke, no nije ostavio značajan trag na osječkom travnjaku. Nikako da među sigetskim neboderima pronađe sebe…

Filip Uremović (Rubin Kazan) maksimalna minutaža u gostujućem 1:1 remiju protiv Ufe u 12. kolu ruskog prvenstva. Zanatski odrađen posao, na reprezentativnoj razini. No, poziv izbornika Zlatka Dalića za nadolazeće reprezentativne akcije sljedećeg mjeseca s Maltom i Rusijom je izostao. Dobio je pretpoziv, pa će sredinom studenog dežurati pokraj telefona. Inače, Rubin je udobno smješten u sredinu ljestvice, na 9. mjestu, s po četiri pobjede, remija i poraza.

Dario Župarić (Portland Timbers) odigrao cijelu utakmicu na gostovanju kod Colorado Rapidsa (31. kolo Zapadne konferencije MLS-a) u kojem su njegovi Timbersi poraženi 2:0. Obrana kojom je zapovijedao naš nogometaš dvaput je pokleknula. Dakle, moglo je i bolje… Župarić i suigrači četvrtoplasirani su na Zapadu.