Borinci slomili Radnički (Ž) i povećali prednost u odnosu na drugoplasiranu Valpovku

Nogometaši Borinaca zacementirali su čelnu poziciju na ljestvici Međužupanijske nogometne lige Osijek-Vinkovci današnjom pobjedom nad Radničkim iz Županje. Jarminčani su u današnjoj utakmici poveli sjajnim Ležaićevim hicem u smiraj prvoga dijela, s dvadesetak metara, uz asistenciju desne Oršolićeve vratnice!

Na 2:0 povisio je mladi Jurišić u 73. minuti, a dramaturški okvir ogledu odigranom pred 200-injak gledatelja vratio je Komljenović pogotkom u 83. minuti. No, više od toga Županjci nisu uspjeli, Borinci su uknjižili 16. ovosezonsku pobjedu. Posve zasluženo!

Najbliži pratitelj Jarminčana je Valpovka koja je iščupala bod u Starim Jankovcima gdje joj je prijetio poraz, no izbjegla ga je zahvaljujući tome što je Karimović autogolom u sudačkoj nadoknadi izjednačio na 2:2! Borinci imaju četiri koraka prednosti nad Valpovčanima…

Rezultati 20. kola: Borinci – Radnički (Ž) 2:1 (Ležaić 45′, Jurišić 73’/Komljenović 83′), Borac (B) – Tomislav (C) 1:2 (Milovanović 17’/Bajić 20′, 82′), Slavonac (K) – Radnički (M) 0:2 (Kubica 41′, Marković 89′), Olimpija – Dilj 0:5 (Bošnjak 14′ i 36′, Banovac 2′, Terzić 55′, Martinković 62′), HAŠK-Sokol – Valpovka 2:2 (L. Kujadin 9′, D. Kujadin 44’/Mandić 43′, Karimović 90′-ag), Borac (KV) – Mladost (ĐS) 1:0 (Tkalec 14′), Otok – Zrinski (B) 0:1 (Šumanovac 64′), Šokadija – Tomislav (L) 2:0 (Jukić 60′, Mijić 73′).

Na ljestvici vode Borinci s 49 bodova, slijede Valpovka 45, Borac (KV) 44, Dilj 41, Radnički (M), Višnjevac i Otok po 32, Mladost (ĐS) 30, Tomislav (C) 27, Šokadija 24, Radnički (Ž) 23, Grabovac 22, Borac (B), HAŠK-Sokol i Zrinski (B) po 21, Slavonac (K) 19, Tomislav (L) 17 i Olimpija 6.

Trenerski zagrljaj – Marko Novoselac (Borinci) i Andrija Besek (Radnički)