Božičević i Kuže kreirali senzacionalni preokret u Kutini; Moslavina – Spačva 30:31!

Rukometaši Spačve u posljednju minutu večerašnjeg kutinskog ogleda 8. kola Lige za ostanak u društvu najboljih protiv Moslavine ušli su s pogotkom zaostatka, propast im je već bila za petama! Marko Mihaljević je 55 sekundi prije kraja zabio svoj drugi i 30. pogodak Moslavine za +1 domaćih.

No, dogodilo se malo sportsko čudo koje je pola minute prije kraja pogotkom inicirao Marin Božičević pogotkom za izjednačujućih 30:30. Posljednji napad Moslavine završio je na gredi, a u kontranapadu Tin Kuže zabio je za 30:31! U preostalih pet sekundi domaći nisu uspjeli organizirati napad koji bi im dobio utješni bod… Uslijedilo je veliko slavlje vinkovačkog sastava koji je uspio pobjeći iz zone ispadanja u kojoj se već otpisanom Dubrovniku priključio Umag.

Evo i ostalih rezultata 8. kola Lige za ostanak: Trogir – Karlovac 33:23, Bjelovar – Umag 32:25, Dubrovnik – Rudar 24:31, Zamet – Dubrava 26:29.

Na ljestvici vode Trogir i Bjelovar s po 21 bodom, slijede Zamet i Dubrava s po 20, Moslavina 18, Karlovac 17, Rudar 15, Spačva 13, Umag 12 te Dubrovnik s 3 boda.

U 9. kolu Lige za ostanak Spačva u Vinkovcima dočekuje riječki Zamet. Utakmica je na rasporedu sljedeće subote, 30. travnja.