Cibalia – BSK 0:2; Oršolić kapetan, Rubiću ni traga, Perić-Komšića „opalila” sunčanica, Šimunac bi još igrao…

U prvoj pripremnoj utakmici ljetnog pripremnog ciklusa slavonski drugoligaši prikazali su primjetan angažman, ali ne mnogo više od toga. Ništa spektakularno, doduše, nije se ni očekivalo imajući u vidu „olovne noge” nakon tek desetak pripremnih dana.

Utakmica je privukla zamjetno zanimanje, oko 150 znatiželjnika došlo je vidjeti redizajniranu Cibaliju koju će u novoj sezonski kapetanski predvoditi Oršolić, ali i BSK bez 30 Dabrinih pogodaka po sezoni. No, ponavljamo, za zaključke je (pre)rano, utakmica nije bila osobito zanimljiva, a zasluženo je pripala konkretnijim gostima iz Bijelog Brda; u 39. minuti lukavi Šimičić kaznio je nesporazum u zadnjoj liniji nebeskoplave obrane, a 20 minuta prije kraja Kuzminski je povratnom loptom servirao Kraljeviću mat za 0:2!

Mnogo zanimljivije bilo je oko terena; (na)čuli smo tako kako se Rubić prestao pojavljivati na treninzima i da vjerojatno kreće stopama Baltića i Crnova put Sesveta, da je Perić-Komšića „opalila” sunčanica zbog koje nije konkurirao za ovu utakmicu, da na tribini prisutni Vlatko Šimunac nakon šestomjesečne stanke sanja o povratku na nogometni teren…

CIBALIA 0

BSK 2

VINKOVCI – Stadion HNK Cibalia. Gledatelja 150. Sudac: Dino Zrno (Otok). Pomoćnici: Mate Dujmić (Vinkovci) i Filip Damjanović (Đeletovci).

STRIJELCI: 0:1 – Šimičić (39), 0:2 – Kraljević (70).

CIBALIA: Kovačević, Filipović, Oršolić, Stanić, Išasegi, Pušić, Bubnjar, Pavlak, Miljanić, Jelić, Knežević (još su igrali: Runje, Nikolić, Karabatić, Karimović, Janović, Diyoke, Petrović, Radojčić, Brlečić, Kamenicki, Križanović). Trener: Petar Tomić

BSK: Ezgeta, Žutić, Periša, Majtanić, Župan, Gbane, Mišić, Čikvar, Ilić, Mihaljević, Šimičić (još su igrali: Malenica, Hajnal, Gačić, Dobrijević, Svrzlić, Bernobić, Bošnjaković, Abramović, Kuzminski, Bolano, Kraljević, Dizdar, Nešić, Zečević). Trener: Tomislav Steinbrückner.