Cibalia pobijedila HD u gostima 3:0 i ostala u igri za ulazak u Prvu HNL!

Cibalia je u 32. kolu Druge HNL nanijela poraz Hrvatskom dragovoljcu i zakomplicirala borbu za 1. mjesto, ali i za ulazak u Prvu HNL s obzirom na to da je Rudeš danas bio bolji od Osijeka II (3:2), pa dva kola prije kraja za HD-om zaostaje samo dva boda. Važno je pritom naglasiti kako je Hrvatski dragovoljac već dobio licenciju za Prvu HNL, Rudešu je taj dragocjeni papir u prvom krugu licenciranja uskraćen, što ne znači da klub iz zapadnog zagrebačkog kvarta do druge runde licenciranja neće uspjeti „ispeglati“ određene nedostatke i dobiti formalnu mogućnost statusnog napredovanja. Ali, o tom potom…

Nebeskoplavi su danas suvereno promarširali između sigetskih nebodera gdje su svom domaćinu nanijeli težak poraz, 3:0! Momčad Petra Tomića do startnog je vodstva doveo Robert Perić-Komšić u 20. minuti, vinkovačku prednost udvostručio je Ivan Crnov u 73. minuti, a konačnih Hrvatski dragovoljac – Cibalia 0:3 postavio je Marijan Oršolić tri minute prije kraja.

Ovakvim rezultatskim epilogom sigetskog dvoboja vinkovački drugoligaš ostao je u teoretskoj mogućnosti osvojiti naslov prvaka i plasirati se u Prvu HNL, a za taj pothvat potrebne su Nebeskoplavima obje pobjede u preostale dvije utakmice; domaća protiv Osijeka II te gostujuća kontra već otpisanog Junaka, od sljedeće sezone trećeligaša. Hrvatski dragovoljac pritom ne bi smio osvojiti više od boda u posljednjih 180 minuta u kojima gostuje kod Dubrave TK pa u posljednjem kolu dočekuje Orijent 1919. Cibalia, naime, za HD-om sada zaostaje pet bodova i ima bolji međusobni ovosezonski omjer (obje pobjede, kombinirano 9:0!). Još kad Rudeš (koji u završnicu prvenstva ulazi s tri boda više od Cibalije, a zapravo četiri zbog boljeg međusobnog omjera) ne bi dobio licenciju ni u drugom krugu…