Cibalia – Varaždin 1:1; nezadovoljni Ultrasi traže Tomićev odlazak!

Utakmica s dva lica! U prvom dijelu Nebeskoplavi bitno bolji nego tjedan dana ranije protiv Opatije (2:2), a plod takvog pristupa i nastupa bio je vodeći pogodak Miljanića – jedinog Vinkovčanina u Cibalijinih udarnih 11! – na isteku pola sata igre.

Varaždinaca u prvom poluvremenu nigdje, „nisu se pojavili”.

No, u drugom poluvremenu, druga priča; sad su domaći „ostali u svlačionici”, a Narančasti iz grada baroka zagospodarili su terenom. Stiskali su, pritiskali, tražeći izjednačenje i prvi ovosezonski bod do kojeg su došli u 89. minuti kada je popustila lijeva ploha vinkovačke obrane preko koje je Kolarić došao u prigodu za povratnu loptu prema Igrecu koji baca domaće u očaj – 1:1!

U preostalom vremenu, a igrale su se još i četiri minute sudačke nadoknade, dvije šanse za pobjedu domaćih; prvo je vratar Sentić ispod grede izvukao loptu koju je prema mreži uputio nepoznat netko nakon gužve i kornera, a potom je isti akter bio u srazu s nadirućim Bajićem koji pada kao pokošen, no sudac Krečak nije ni pomislio na najstrožu kaznu, a kamoli da je pokazao na „kreč”…

Nervozni domaći trener Tomić zafitiljio je bočicu s vodom daleko u teren, Krečak je zbog toga iz stražnjega džepa isukao crveni karton – Tomiću, napusti klupu! „Tomiću, odlazi!” orilo se tijekom, a osobito nakon utakmice, Ultrasi nisu štedjeli glasnice! Dva boda iz dvije (domaće) utakmice, tanko je to. No, Tomić je prošle sezone, podsjetimo, preživio samo jedan osvojeni bod iz prve četiri utakmice…

CIBALIA 1

VARAŽDIN 1

VINKOVCI – Stadion HNK Cibalia. Gledatelja 250. Sudac: Tino Krečak (Velika Gorica) 6. Pomoćnici: Josip Vitez (Kobilić) i Vinko Podrug (Zagreb). Četvrti sudac: Ante Čulina (Zagreb). Delegat: Alen Šundalić (Našice).

STRIJELCI: 1:0 – Miljanić (30), 1:1 – Igrec (89).

CIBALIA (4-2-3-1): Runje 6 – Išasegi 6, Karabatić 6, Laštro 6, Mešanović 6,5 (81. Stanić -) – Pušić 6, Diyoke 6 (od 73. Pavlak -) – Miljanić 7 (od 63. Filipović -), Bubnjar 6 (od 81. Bajić -), Jazvić 6 – Perić-Komšić 6,5 (od 63. Jelić -). Trener: Petar Tomić 6.

VARAŽDIN (4-2-3-1): Sentić 6 – Kolarić 6,5, Senić 6, Stolnik 6, Mekić 6 (od 65. Belcar -) – Guera Djou 6 (od 70. Posavec -), Postonjski 6,5 – Vuk 6, Topić 6 (od 82. Vugrinec -), Igrec 7 – Šego 6. Trener: Mario Carević 6.

Žuti kartoni: Miljanić (57), Vuk (70), Grabušić, pomoćni trener Varaždina (78), Jelić (86), Bajić (86);

Crveni karton: Tomić, trener Cibalije (90).

Igrač utakmice: Stjepan Igrec.