Cibaliji tek bod protiv Osijeka II (2:2) koji je utakmicu završio s dva vratara na terenu!

Ništa od petog Cibalijinog trijumfa u nizu, ništa od neizvjesnosti uoči zadnjega kola. Cibalia je remijem protiv Osijeka II, koji je u Vinkovce doputovao u gotovo juniorskom izdanju, izgubila i ono zrnce teorijskih izgleda za osvajanje naslova prvaka.

Osječani su do inicijalnog vodstva stigli u 15. minuti kada je Sekulić pobjegao nebeskoplavoj obrani i s lakoćom matirao Slukića. Na fantastičan način 15 minuta kasnije izjednačio je Crnov, bio je to bombončić od slobodnjaka! No, četiri minute prije odlaska na odmor Pavlaku je popustila koncentracija, darovao je loptu Sekuliću koji i drugu matnu situaciju pretvara u – mat!

Cibalia je do izjednačujućeg pogotka stigla u 63. minuti kada se Stanić u gužvi ispred Kolića najbolje snašao i precizno naciljao nebranjeni donji desni kut suparničkog gola, 2:2! No, u preostalih pola sata Nebeskoplavi su uzaludno nizali uglavnom stihijske napade tražeći pobjednički pogodak kojemu su najbliže bili u 85. minuti; Jazvić je glavom prebacio loptu preko Kolića, ali Jozić je s gol-crte izbio loptu u korner…

Osječani su, inače, utakmicu završili s dvojicom vratara na terenu; naime, Cherif je nakon Perić-Komšićevog lakta morao u svlačionicu, osječka klupa prethodno je na travnjak poslala sve adute s klupe osim pričuvnog vratara Marcića koji je tako, silom prilika, sudačku nadoknadu odradio kao špica!

CIBALIA 2

OSIJEK II 2

VINKOVCI – Stadion HNK Cibalia. Bez gledatelja. Sudac: Ante Terzić (Split) 6,5. Pomoćnici: Siniša Fajfarić (Varaždin) i Miro Hantak (Varaždin). Četvrti sudac: Ante Jurić (Split). Delegat: Tomislav Krleža (Cestica).

STRIJELCI: 0:1 – Sekulić (15), 1:1 – Crnov (30), 1:2 – Sekulić (41), 2:2 – Stanić (63).

CIBALIA 4-3-3

Slukić 6 – Nikolić 5,5 (od 59. Išasegi 6), Karabatić 6, Stanić 7 (od 87. Galić -), Rugašević 6,5 – Bubnjar 6 (od 77. Ciprić -), Baltić 6,5, Pavlak 5 (od 59. Oršolić 6) – Crnov 7, Križanović 5,5 (od 59. Perić-Komšić 6), Jazvić 7. Trener: Petar Tomić 6.

OSIJEK II 4-2-3-1

Kolić 7 – Jozić 7, Uwem 6,5, Bakula 6,5 (od 80. Oliveira -), Cvijanović 6,5 – Hanuljak 6, Stranput 6 – Latković 6, Babin 7 (od 46. Cherif 6, od 90. Marcić -), Kuprešak 6,5 (od 70. Janušić -) – Sekulić 7,5. Trener: Igor Tolić 6,5.

Žuti kartoni: Jazvić (28), Rugašević (50), Uwem (52), Karabatić (68), Perić-Komšić (81), Baltić (83), Sekulić (83), Oršolić (90).

Igrač utakmice: Martin Sekulić.