Cibalijini stariji pioniri pobijedili Istru 1961 1:0, kadeti šokantnoj završnici iz 2:1 u 2:3

U zaostalim ogledima 13. kola Prve HNL za starije pionire i kadete Cibalia je ugostila Istru 1961. Utakmicu starijih pionira Cibalia je dobila zahvaljujući precizno izvedenom kaznenom udarcu Samera H. Spahića u 55. minuti ogleda.

Kadetska utakmica bila je kudikamo sadržajnija i povoljnijeg rezultatskog raspleta za Puljane; Cibalia je dvaput vodila, 1:0 i 2:1 – dvostruki strijelac bio je Luka Andričević – no u posljednjih desetak minuta igre Istra 1961 dvama pogocima, kojima su prethodile grube individualne pogreške, preokrenula je semafor u svoju korist i odoše bodovi za Pulu (2:3)… Uzgred, pri rezultatu 1:1 David Bosak nije iskazao Spahićevu preciznost s „kreča”, prebacio je okvir suparničkog gola.

Razočaran sam, u kadetskoj utakmici morali smo bolje proći. Nismo trebali, pa ni smjeli izgubiti. Igrali smo bolje u polju, imali više zrelih šansi, ali ponekad ni to nije dovoljno za pobjedu. Pali smo na individualnim pogreškama, nismo ni prvi ni zadnji kojima se to dogodilo. Šteta… – informirao je vidno neraspoloženi šef Cibalijine škole nogometa „Mravunac-Fegeli” Goran Meštrović.

Cibalijini stariji pioniri i kadeti zbog uksrsnih blagdana tijekom nadolazećeg vikenda bit će oslobođeni natjecateljskih obveza. Ne spuste li Capak i društvo „rampu”, prvoligaško natjecanje nastavit će sljedeće srijede (7. travnja) gostovanjem kod posljednjeplasiranog Zagreba, u okviru 18. prvenstvenog kola.