VINKOVCI Djevojka(23) dala 200 eura za karte, no koncert neće vidjeti!

Ilustracija/PEXELS

Policijski službenici Policijske postaje Vinkovci jučer su zaprimili kaznenu prijavu 23-godišnjakinje zbog sumnje u počinjenje kaznenog djela prijevare.

Naime, 23-godišnjakinja je putem društvene mreže nepoznatoj osobi uplatila novčani iznos za kupnju ulaznica za koncert, međutim, ulaznice joj nisu isporučene, a komunikacija sa nepoznatom osobom je onemogućena, naveli su iz policije bez naznake o kojem je koncertu riječ. 

Utvrđena materijalna šteta iznosi više od 200 eura, a kaznena prijava bit će dostavljena  nadležnom državnom odvjetništvu.

Ovom prigodom, policija je ponovno izdala listu  savjeta kako bi vaša kupnja putem interneta bila sigurnija:

  • koristite online trgovine iz Hrvatske ili drugih država članica Europske unije, kada je moguće – veće su šanse da možete riješiti moguće probleme
  • potrudite se i istražite – provjerite recenzije drugih kupaca prije same kupnje
  • koristite kartice – imate bolje šanse za povrat novca
  • plaćajte samo preko sigurnog pružatelja usluge plaćanja
  • plaćajte samo kada ste spojeni na sigurnu internetsku vezu – izbjegavajte besplatni ili otvoreni javni WiFi
  • plaćajte samo na sigurnom uređaju – ažurirajte redovno operativni sustav i sigurnosni softver
  • primili ste oglas kojim ste obaviješteni da ste osvojili nagradu – dobro razmislite, možda osvojite zlonamjerni softver
  • ako proizvod ne stigne, kontaktirajte prodavača – ako ne odgovara, obratite se svojoj banci
  • čuvajte se oglasa i internetskih stranica koje nude nevjerojatne ponude ili čudotvorne proizvode – ako se nešto čini predobro da bi bilo istinito, nije istinito!