Čuljak i Mišić igrači utakmica, Beljo strijelac, Šubarićev prvi „clean sheet” sezone!

Vinkovački nogometaši na privremenim adresama u drugim prvoligaškim sredinama – domaćim i inozemnim – imali su prevladavajuće uspješan vikend; upisivali su se u strijelce, bili su i igrači utakmica. Uostalom, evo presjeka njihova učinka:

Dion Drena Beljo (Istra 1961) drugu utakmicu zaredom našao se u udarnoj postavi pulske momčadi koja je u 7. kolu Prve HNL poražena na Šubićevcu, domaći Šibenik bio je bolji s 3:1. Bio je najzapaženiji pojedinac sastava trenera Garcije i strijelac počasnog – a svog premijernog – pogotka za Istru 1961. U nadoknadi vremena zamijenio ga je Mišković.

Slavko Blagojević (Istra 1961) zbog akumulirana tri žuta kartona preskočio je gostovanje u Šibeniku.

Tomislav Čuljak (Široki Brijeg) nakon što je vikend ranije utakmicu protiv Veleža odgledao s klupe, 33-godišnji rutiner u 7. kolu BiH Premijer lige protiv Sarajeva zauzeo je mjesto u na lijevom boku na kojem je odigrao zapaženih 90 minuta. Bio je aktivan u oba smjera, asistent Llanosu za najveći (neiskorišteni) zicer utakmice koja je završila 0:0, u obrani je bio besprijekoran. Dovoljno za epitet igrača derbija kola na Koševu. U 26. minuti dobio je žuti karton zbog povlačenja suparničkog igrača. Inače, Široki Brijeg je sedmoplasirana momčad na ljestvici, s čak pet remija u sedam odigranih utakmica.

Marko Dabro (Lokomotiva) u domaćem 0:1 porazu Lokosa od Gorice participirao je do 64. minute kada ga je zamijenio Hoxha. U 31. minuti bio je blizu četvrtog ovosezonskog pogotka, no gostujući vratar Banić sjajno je obranio njegov udarac s vrha kaznenog prostora. Nakon drugog uzastopnog 0:1 poraza Lokomotiva je skliznula na 6. mjesto s deset bodova iz šest utakmica, odnosno tri boda manje od vodećeg kvarteta Dinamo-Rijeka-Hajduk-Osijek.

Petar Mišić (Tuzla City) izvrstan u domaćoj 3:2 pobjedi tuzlanske momčadi protiv Rudara iz Prijedora; asistent za 1:0 (strijelac Argentinac Doffo), strijelac za 2:0! Gosti su potom zaigrali bolje i izjednačili, pobjedu Mišićevom sastavu – vrijednu liderske pozicije s dva boda više i utakmicom manje u odnosu na drugoplasiranu Slobodu – donio je M. Mehanović u 89. minuti susreta. Mišić je na travnjaku proveo 68. minuta, zamijenio ga je Efendić.

Matej Mitrović (Club Brugge) ponovno na klupi i to cijelu utakmicu. U utakmici 6. kola belgijskog prvenstva njegova momčad teško je stradala na gostovanju kod Genta, domaćin je slavio pobjedu 6:1! Nakon ove havarije (ujedno i prvog poraza ove sezone) Club Brugge je s diobe 1. mjesta pao na poziciju broj 3, s bodom zaostatka u odnosu na vodeći St. Gilloise…

Jakov Puljić (Puskas Akademia) na gostovanju kod Gyirmota u okviru 5. kola OTP Bank Lige ušao u igru u 67. minuti umjesto Geresija. Četiri minute prije toga Nagy je zabio pobjedonosni pogodak za Puskas Akademiju (1:0), a u nadoknadi vremena Puljić je dobio žuti karton. Puskas Akademia, zanimljivo, trijumfirala je u sva tri gostujuća ogleda ove sezone (Ujpest 2:1, Zalaegerszeg 3:1), a nakon pet odigranih kola zauzima 2. mjesto na ljestvici s tri boda manje (i utakmicom manje) od vodeće Kisvarde.

Dario Rugašević (Radomlje) do daljnjega na popisu ozlijeđenih zbog prijeloma potkoljenice.

Zvonimir Šubarić (Hrvatski dragovoljac) jedan od najboljih u gostujućoj pobjedi HD-a nad Slavenom Belupom! Prvi put ove sezone zabilježio je tzv. „clean sheet”, sačuvao je mrežu nedirnutom, obranio četiri teške lopte. I prva ovosezonska pobjeda Dragovoljaca čije je kormilo preuzeo Davor Mladina koji se prošloga tjedna po već šesti put vrationa klupu Crnih iz Sigeta! HD je i dalje zadnji na ljestvici, ali uhvatio je bodovni priključak za ostatkom karavane.

Tomislav Turčin (Hrvatski dragovoljac) ušao u igru u 46. minuti umjesto Petkovića. Odigrao je posve solidnu utakmicu, donio je živost u igru Dragovoljaca, držao je u nervozi domaće stopere.

Filip Uremović (Rubin Kazan) – na gostovanju kod Krasnodara odigrao cijelu utakmicu koju su domaći prelomili već u prvom poluvremenu pogocima Ionova (12.) i Cordobe (31.). Krasnodar je dominirao praktički tijekom cijele utakmice, Uremović&Co. mogli su i lošije proći, Šveđanin Claesson dvaput je uzdrmao okvir njihova gola. Nakon pet odigranih kola Rubin je petoplasirana momčad ruskog prvenstva s tri boda manje od vodećeg Zenita.

Dario Župarić (Portland Timbers) u 22. kolu Zapadne konferencije MLS-a Timbersi su prekinuli mini-seriju od tri utakmice bez pobjede (dva poraza i remi); u gostima su, rezultatom 2:0, pobijedili Seattle Sounderse, vodeću momčad Zapadne konferencije MLS-a na kojoj Župarićevi Timbersi zauzimaju 6. mjesto koje vodi u doigravanje. Župarić je u Seattleu imao maksimalnu minutažu i odličan učinak, obrana kojom je zapovijedao – nije kapitulirala!