Čuljak i suigrači „kraljevi remija”, Dabrin trud bez učinka, Puljiću 8 minuta u debiju, Šubarić kapitulirao triput…

Evo kakav su vikend iza sebe ostavili bivši Cibalijini nogometaši na privremenom radu u domaćim i inozemnim prvoligaškim sredinama:

Dion Drena Beljo (Istra 1961) – i u trećoj ovosezonskoj utakmici čekao je prigodu s klupe. Dočekao ju je u 71. minuti kada je Istra 1961 u domaćem ogledu protiv Gorice imala dva pogotka zaostatka (0:2). Puljani su u nadoknadi smanjili na konačnih 1:2 (Bande), a Beljo se u tih 20-ak minuta nije uspio razmahati terenom kako on to već zna i umije.

Slavko Blagojević (Istra 1961) – trener Garcia držao ga je u igri do 81. minute kada je umjesto njega ušao Galilea. Analiza pokazuje kako je Istrin kapetan taktički odradio utakmicu na korektnoj razini, već poslovično nije zakazao ni u kontekstu angažmana, ali to nije bilo dovoljno da njegova momčad protiv Gorice izbjegne drugi uzastopni poraz.

Tomislav Čuljak (Široki Brijeg) – u domaćoj utakmici 3. kola BiH Premijer lige protiv Radnika iz Bijeljine ušao je u igru u 64. minuti umjesto Brekala. Široki Brijeg je u preostalih, otprilike, pola sata pritiskao goste tražeći pobjedu, no završilo je bez pobjednika, bez pogodaka (0:0). Čuljak i suigrači kao da su se pretplatili na remije, neodlučeno su završena sva tri njihova ovosezonska ogleda!

Marko Dabro (Lokomotiva) – odigrao je 86 minuta utakmice 3. prvenstvenog kola protiv Hrvatskog dragovoljca u kojoj su Lokosi bili bolji rezultatom 3:2. Dabro se dosta trudio, ali nije se uspio upisati među strijelce, ostao je na onom jednom pogotku s premijere protiv Hajduka. Lokosi, inače, uz Rijeku i Osijek predvode HNL karavanu sa sedam osvojenih bodova, riječ je o jedine tri dosad neporažene momčadi Prve HNL.

Petar Mišić (Tuzla City) – minulog vikenda je predahnuo, njegov Tuzla City nije gostovao kod Borca, kako je bilo predviđeno rasporedom. Utakmica je odgođena na zahtjev banjalučkog kluba pred kojim je u četvrtak europska obveza protiv sjevernoirskog Linfielda koji u Banja Luku stiže s prednošću od 4:0 iz prve utakmice 2. pretkola Konferencijske UEFA lige.

Matej Mitrović (Club Brugge) – nije aktivno sudjelovao u gostujućoj 1:0 pobjedi protiv St. Gilloisea u 2. kolu belgijskog prvenstva, bio je na klupi.

Jakov Puljić (Puskas Akademia) – u dresu novoga kluba službeno je debitirao ulaskom umjesto Rumunja Balute u 82. minuti utakmice 1. kola mađarske OTP Bank Lige u kojoj je njegova Puskas Akademia gostovala kod Ujpesta. I pobijedila 2:1!

Dario Rugašević (Radomlje) – još od prethodnoga vikenda muči ga zadnja loža zbog čega nije ulazio s klupe u  igru u 3. kolu slovenskog prvenstva u kojem je njegova momčad pobijedila 2:0 na gostovanju kod Aluminija. Nakon tri kola Radomlje zauzima visoko 3. mjesto (dva remija i pobjeda).

Zvonimir Šubarić (Hrvatski dragovoljac) – i u trećem ovosezonskom prvenstvenom ogledu čuvao je mrežu Hrvatskog dragovoljca, no nije ju sačuvao. Triput je kapitulirao u gostujućem 2:3 porazu od Lokomotive. Pritom je bio solidan, za pogotke nije kriv, no neugodno izgleda tih 0 bodova i 10 primljenih pogodaka HD-a nakon uvodnih 270 prvenstvenih minuta.

Filip Uremović (Rubin Kazan) – u 1. kolu ruskog prvenstva Uremović i suigrači (a među njima je i još jedan hrvatski nogometaš, Silvije Begić) su bili dominantni, Arsenal Tula nije im mogao ništa! Uremović je u čistoj pobjedi svoje momčadi – uzgred, sva tri pogotka gosti su zabili u prvom poluvremenu – sudjelovao do 82. minute kada ga je zamijenio Zotov.

Dario Župarić (Portland Timbers) – s klupe je odgledao utakmicu u kojoj je njegova momčad poražena na gostovanju kod Los Angeles Galaxyja, domaćin je bio bolji rezultatom 4:1. Portland je i dalje osmoplasirana momčad Zapadne konferencije MLS-a, na korak od doigravanja.