Čuljak ponajbolji u pobjedi Širokog protiv Rudara, Mišić asistent, nesretni Puljić zatresao gredu…

Nakon reprezentativne stanke nastavljena su natjecanja u europskim nacionalnim prvenstvima u kojima su aktivni protagonisti bili i neki vinkovački nogometaši koji participiraju i u nekim egzotičnim i prekooceanskim destinacijama. Evo njihova učinka…

Dion Drena Beljo (Istra 1961) nije sudjelovao u pogotku kojim je Bande donio Puljanima izjednačenje (1:1) i gostujući bod u utakmici 12. kola Prve HNL protiv Gorice. Naradeni napadač, međutim, istaknuo se s nekoliko zgodnih driblerskih minijatura. Istra 1961 nakon turopoljskog remija ostala je na 8. mjestu s pet bodova više od Slavena Belupa i Hrvatskog dragovoljca, dvojca sa začelja.

Slavko Blagojević (Istra 1961) odigrao je također cijelu utakmicu, na već prepoznatljiv način. Čvrsto, muški, borbeno i oštro. Na trenutak i preoštro, pa mu je u 72. minuti sudac Pejin pokazao žuti karton, peti ove sezone.

Tomislav Čuljak (Široki Brijeg) ponajbolji pojedinac širokobriješke momčadi koja je u 13. kolu BiH Premijer lige kao domaćin porazila Rudar iz Prijedora rezultatom 2:1. Obrambeni posao na lijevom boku odradio bez greške, pokrenuo je akciju koju je Llanos pretvorio u pobjednički 2:1. Uzgred, jedini pogodak za momčad iz Prijedora zabio je Nikola Mandić koji je svojevremeno kao Osijek igrač na posudbi u Cibaliji. Široki Brijeg je sedmi u konkurenciji 12 premijerligaša, ima 16 bodova. Odnosno, 14 manje od lidera Zrinjskog, a 11 više od „fenjeraša” Radnika iz Bijeljine.

Marko Dabro (Lokomotiva) u remiju protiv Hrvatskog dragovoljca (2:2) odigrao završnih pola sata, pritom zapucao jednu šansu. Izgubio je mjesto u udarnoj postavi u kojoj su se nametnuli Kulenović i Kačavenda, obojica strijelci protiv HD-a. Unatoč lošijem statusu i manjoj minutaži u odnosu na početak sezone još uvijek je treći strijelac Prve HNL (pet pogodaka).

Ivan Filipović (Paris FC) – negdašnji vratar Cibalije (i Slavena Belupa) s klupe je odgledao utakmicu 12. kola francuske Ligue 2 u kojoj je njegov Paris FC poražen na gostovanju kod Paua s minimalnih 1:0.

Renato Kelić (Chonburi) šture dalekoistočne informacije govore kako je 31-godišnji Vinkovčanin s Kanovaca u 8. kolu tajlandskog prvenstva odradio maksimalnu minutažu u ogledu u kojem je njegov klub s minimalnih 1:0 poražen na gostovanju kod Bangkoka.

Petar Mišić (Tuzla City) na gostovanju kod Želje njegova momčad izgubila je 2:1, a Mišić se našao u ulozi dodavača za strijelca Džafića. Mišić je u 67. minuti zaradio žuti karton, a na terenu je proveo do 84. minute kada ga je zamijenio Ubiparip. Tuzla City je drugoplasirana momčad BiH Premijer lige s četiri boda manje od vodećeg Zrinjskog od kojeg ima i odigranu utakmicu manje.

Matej Mitrović (Club Brugge) nema ga u razmišljanjima trenera Clemonta, ni među kandidatima za utakmice. Preskočio je i 11. kolo belgijskog prvenstva u kojem je Club Brugge kao domaćin bio bolji od Kortrijka 2:0. Club Brugge je na diobi 1. mjesta, ima 22 boda koliko i Royal Union. Dva boda manje imaju Eupen i Antwerp.

Jakov Puljić (Puskas Akademia) ušao s klupe u 75. minuti gostujućeg ogleda 9. kola OTP Bank Lige protiv MTK koju je Puskas Akademia dobila 1:0. U 89. minuti iz slobodnjaka uzdrmao gredu, a minutu kasnije propustio je realizirati još jednu zrelu šansu. Zanimljivo, Puskas Akademia je od pet gostujućih ogleda ove sezone četiri riješila u svoju korist, a jednom je remizirala. Puljić i suigrači treći su na ljestvici s tri boda manje od vodeće Kisvarde.

Dario Rugašević (Radomlje) ozlijeđen još od kolovoza.

Zvonimir Šubarić (Hrvatski dragovoljac) nije kriv ni za jedan od dva pogotka koja je inkasirao u remiju s Lokosima (2:2). Posve solidan nastup. HD se bodovno izjednačio sa Slavenom Belupom na začelju prvoligaške ljestvice.

Tomislav Turčin (Hrvatski dragovoljac) trener Mladina nije ga slao ne teren, utakmicu protiv Farmaceuta gledao je s klupe.

Filip Uremović (Rubin Kazan) nakon što je u kvalifikacijskim utakmicama protiv Cipra i Slovačke ostao bez minutaže, u 11. kolu prvenstva odigrao je za svoju momčad cijelu utakmicu protiv moskovskom Lokomotiva. Rubin je do 94. minute imao tri boda u džepu, Zhemaletdinov je zabio za goste i – ode bod za Moskvu! Nakon ovog remija Rubin je napredovao za jednu mjesto, deveti je u konkurenciji 16 klubova.

Dario Župarić (Portland Timbers) u 29. kolu Zapadne konferencija MLS lige prekinut je niz Župarićevih Timbersa koji su do gostovanja kod LA Galaxyja imali osam pozitivnih utakmica i seriji. LA Galaxyja bio je bolji s 2:1, Župarić je odigrao cijelu utakmicu. Doigravanje, međutim, nije upitno.