Dabro zamalo srušio Osijek, Mišić i Beljo ponovno zabili, Šubarić obranio penal!

Zapažene nastupe imali su vinkovački nogometaši razasuti diljem planeta protekloga vikenda. Dvojica su se našla u rubrici „igrač utakmice”, trojica u rubrici „strijelci”, a dvojica, nažalost, zbog ozljeda nisu mogli pomoći svojim momčadima…

Dion Drena Beljo (Istra 1961) treću utakmicu zaredom u prvih jedanaest, drugu utakmicu zaredom strijelac i najbolji igrač pulske momčadi u srazu protiv Hajduka. Nažalost po njega i suigrače, pogodak koji je zabio u nadoknadi vremena bio je opet tek počasni za Istru 1961 koja je upisala domaći 1:3 poraz od Splićana.

Slavko Blagojević (Istra 1961) kapetan Puljana odigrao je cijelu utakmicu protiv Hajduka. Bolji u prvom dijelu, kao i cijela momčad. Opet je mnogo pretrčao, zagazio je praktički na svaki pedalj terena, nije razočarao, niti oduševio.

Tomislav Čuljak (Široki Brijeg) u domaćoj utakmici 8. kola Bih Premijer lige protiv Željezničara ušao u drugom poluvremenu umjesto Brekala. Na lijevom boku obrambene zadaće pozavršavao je bez pogreške, u napadu je pridonosio koliko je stigao. Solidan. Na kraju je završilo bez pogodaka, bez pobjednika, 0:0. Zanimljivo, to je već šesti remi Čuljka i suigrača u osam odigranih utakmica (peti bez pogodaka!). Dovoljno za sredinu tablice, 7. mjesto, s 9 bodova, uz gol-razliku 3:2.

Marko Dabro (Lokomotiva) nije mnogo nedostajalo, tek nekoliko desetaka sekundi, da njegov pogodak Osijeku iz 70. minute utakmice 8. kola Prve HNL bude i pobjednički! U nadoknadi, naime, za konačnih 1:1 zabio je Topčagić. Dabro je proglašen igračem utakmice uoči koje mu je, inače, dodijeljena Plava majica Sportskih novosti, namijenjenu najboljem igraču Druge HNL u sezoni 2020/21. u kojoj je u dresu BSK-a iz Bijelog Brda bio i najbolji strijelac lige s čak 30 postignutih pogodaka! Ove sezone u prvoligaškom društvu Dabro je zabio četiri pogotka u sedam odigranih utakmica.

Petar Mišić (Tuzla City) na gostovanju u Bijeljini kod Radnika odigrao je 75 minuta, potom ga je zamijenio Mešinović. Desetak minuta prije toga lukavim udarcem s gotovo aut-crte matirao je domaćeg vratara Aljkanovića i doveo svoju momčad do vodstva od 2:1 (drugi je to njegov pogodak u sezoni, zabio je i u prethodnom kolu protiv prijedorskog Rudara). Potkraj utakmice M. Mehanović zabio je za 3:1, pobjedu vrijednu „betonaže” na vrhu ljestvice. Tuzla City vodeća je momčad BiH Premijer lige s 19 bodova, četiri manje imaju Zrinjski i Sloboda.

Matej Mitrović (Club Brugge) zbog ozljede nije konkurirao za sastav u utakmici koju je njegova momčad kao domaćin s 3:0 porazila Oostende. Club Brugge nakon sedam kola vodeća je momčad belgijskog prvenstva.

Jakov Puljić (Puskas Akademia) u derbiju 6. kola OTP Bank Lige protiv Kisvarde Puljić i suigrači poraženi su na domaćem terenu 0:1. Naš napadač odigrao je prvih 45 minuta, u nastavku ga je zamijenio Komaromi. Puskas Akademia četvrta je na ljestvici s devet bodova (svi osvojeni na gostovanjima, kod kuće je izgubila obje utakmice!), odnosno šest manje od vodeće Kisvarde od koje ima i odigranu utakmicu manje.

Dario Rugašević (Radomlje) i dalje na popisu ozlijeđenih zbog loma noge.

Zvonimir Šubarić (Hrvatski dragovoljac) sjajan na gostovanju kod Gorice (1:1) gdje je ponio epitet igrača utakmice zbog obranjenog kaznenog udarca Lovriću, ali i još nekoliko vratarskih bravura. HD je i dalje posljednji u poretku HR prvoligaša, ali nakon četiri vezana boda (i to gostujuća) Crni iz Sigeta sada imaju samo bod manje od pretposljednjeg Slavena Belupa, a dva manje od osmoplasirane Istre 1961, koja ima odigranu utakmicu manje.

Tomislav Turčin (Hrvatski dragovoljac) – ušao u igru u 65. minuti umjesto Petkovića, bez konkretnog učinka.

Filip Uremović (Rubin Kazan) – na teren će ovoga ponedjeljka kada njegova momčad na domaćem terenu igra protiv Urala.

Dario Župarić (Portland Timbers) odigrao cijelu utakmicu 23. kola Zapadne konferencije MLS-a u kojoj je njegova družina na gostovanju kod Vancouver Whitecapsa ostvarila super važnu pobjedu u kontekstu plasmana u doigravanje. U trećoj minuti sudačke nadoknade je ozlijeđen, no zasad bez podrobnijih informacija o težini ozljede. Timbersi su petoplasirana momčad Zapadne konferencije, s tri boda više od „crte doigravanja”.