Derbi 12. kola Druge HMNL Istok; Brod 035 – Aurelia Futsal 4:2

Večerašnjom utakmicom između Broda 035 i Aurelije Futsal kompletirano je 12. kolo Druge HMNL Istok. Bio je to derbi kola, ali i prvenstva, uoči kojeg su Brođani imali bod više od Vinkovčana. Nakon 40 minuta i više nego solidnog futsala Brod 035 je učvrstio vrh pobjedom 4:2 koju je nagovijestio u završnici prvog poluvremena kada je u manje od minute dvaput poentirao za dvokorak prednosti s kojom su domaći otišli na predah.

Nakon promjene strana vinkovački malonogometaši su se suočili s novim problemom, Brod 035 je povisio prednost na 3:0. Razletjeli su se potom Vinkovčani parketom izlažući se riziku i tražeći čudo, ali… Nije išlo. Doduše, Blekić je smanjio na 3:1, ubrzo potom Brod 035 vraća tri koraka prednosti, a u smiraj ogleda Dragun je zabio za konačnih 4:2. I ode Brod 035 na +4…

Evo svih rezultata 12. kola: Jakšić – Futsal Olimpijac Županja 6:5, Slatina – Mala mljekara 9:5, Našice – Vinkovci Učilište Studium 7:3, Nova Gradiška – Autodijelovi Tokić 2:5, Brod 035 – Aurelia Futsal 4:2 . Slobodan je bio Brod.

Vodi Brod 035 24 boda, slijede Aurelia Futsal 20, Autodijelovi Tokić 18, Brod 17, Nova Gradiška 16, Mala mljekara 15, Slatina 14, Vinkovci i Našice po 13, Jakšić 8 i Futsal Olimpijac Županja 5 bodova.