Finta i Beljo bez bodova u Derbyju della Učka, Mišić i Tuzla City na vrhu BiH Premijer lige

I ovoga ponedjeljka pratimo izdanja vinkovačkih nogometaša na domaćim i inozemnim prvoligaškim terenima. Evo kako stoje stvari u kontekstu prošloga vikenda:

Dion Drena Beljo (Istra 1961) – Derby della Učka pripao je domaćoj Rijeci (2:0), a mladi Osijekov ofenzivac ustupljen Puljanima ponovno je u igru ušao s klupe. I to u 67. minuti, pri rezultatu 0:0. Riječani su stiskali tražeći pobjedu, a Beljo nije uspio ostaviti zapažen trag na terenu.

Slavko Blagojević (Istra 1961) – Blagojević je na Rujevici odigrao cijelu utakmicu, onako zanatski, ali bez osobitog učinka. Njegovo prezime našlo se ipak u rubrici „žuti kartoni”, javno je opomenut u 18. minuti.

Tomislav Čuljak (Široki Brijeg) – dobro je, u oba smjera, odigrao cijelu utakmicu na lijevom boku na gostovanju u Prijedoru gdje je njegov Široki Brijeg u 2. kolu BiH Premijer lige bio nadomak vrijednom trobodu. No, ništa od toga, Amoah je u 89. minuti poništio Ikićevo vodstvo iz 60. minute. Po bod svakome, pobjeda nikome. Čuljak i njegovi su s dva remija točno u sredini ljestvice, na 6. mjestu.

Marko Dabro (Lokomotiva) – nije bio na razini od pretprošloga vikenda kada je zabio Hajduku; ostao je na gostovanju kod Slavena Belupa bez udarca prema golu. Ostale obveze u 86 minuta provedenih u igri odradio je korektno, no centarfora ipak najviše definira prisutnost u fazi napada, a napose učinak. Za utjehu, Lokosi su slavili u Koprivnici 2:1.

Petar Mišić (Tuzla City) – u domaćoj pobjedi nad Željezničarom 2:1 Mišić nije sudjelovao pogotkom, ali jest dopadljivom igrom, obrani Želje nije dao mira u 85 minuta provedenih na terenu. Nakon dva kola Mišić i suigrači su besprijekorni, maksimalni (na premijeri su pobijedili Sarajevo u gostima, također 2:1!), pa s gradskim rivalom Slobodom predvode BiH premijerligašku karavanu.

Matej Mitrović (Club Brugge) – nakon osvajanja belgijskog Superkupa i pobjede protiv Genka (3:2) očekivalo se kako će Mitrović i suigrači na prvenstvenoj premijeri imati malo ili nimalo problema protiv autsajdera Eupena. No, završilo je 2:2, s tim da je Club Brugge izjednačio u 13. minuti nadoknade! Mitrović je odigrao cijelu utakmicu.

Dario Rugašević (Radomlje) – u 2. kolu slovenskog prvenstva Rugašević je protiv ljubljanske Olimpije u domaćem remiju (1:1) pridonio solidnim izdanjem za 60 minuta koliko je proveo na terenu. Momčad Radomlja dvaput je remizirala u prologu sezone (u prošlom kolu protiv Brava 0:0), dovoljno za 6. mjesto u konkurenciji 10 klubova.

Zvonimir Šubarić (Hrvatski dragovoljac) – četiri puta svladali su ga ofenzivci Dinama u 2. kolu Prve HNL u kojem je njegov Hrvatski dragovoljac kod kuće poražen od aktualnog prvaka 0:4. U teškom porazu Šubarić je bio najbolji pojedinac HD-a, obranio je pet teških lopti i spasio na taj način Crne od još težeg karambola.

Filip Uremović (Rubin Kazan) – naš reprezentativac oporavio se od ozljede zbog koje je propustio Europsko prvenstvo, odigrao je čitavu pripremnu utakmicu protiv moskovskog Spartaka u kojoj je njegov Rubin slavio s minimalnih 1:0. Uremović je u 19. minuti zbog preoštrog starta dobio žuti karton.

Dario Župarić (Portland Timbers) – ponovno je imao maksimalnu minutažu (i) u 13. kolu Zapadne konferencije MLS-a koje nije bilo sretno po njega i suigrače. Gostovali su kod Minnesote koja je u posljednjih 15-ak minuta utakmice gostujućih 0:1 okrenula u pobjedničkih 2:1. Portland je ovim porazom skliznuo na 8. mjesto Zapadne konferencije, točno „ispod crte” koja vodi u doigravanje.