Gosti stigli s dva kombija i umalo uzeli sva tri boda; Cibalia – Opatija 2:2

Gosti iz Opatije u Vinkovce su stigli s dva kombija, a umalo su uzeli sva tri boda koja su im se smiješila do druge minute sudačke nadoknade kada je Bubnjar uz poljubac sreće (lopta se odbila od obrambenog bloka i promijenila smjer) matirao Baždarića. Spas u zadnji čas!

Gosti su bili nesretni već na zagrijavanju kada se ozlijedio Jukičić, pa je neplanirano na teren poslan Trojan Maloku. Novi peh dogodio se Bijelima u 13. minuti kada je Jelić zabio s „kreča” za 1:0, a prethodno je Belančić nepropisno aterirao Jazvića. Ništa gostima nije išlo od noge…

I tako sve do pred kraj prvoga dijela kada su dvaput matirali Runju; najprije Bjelanović nakon dubinskog proigravanja Zgrablića, a onda i Belančić koji je savršeno trznuo čelom nakon Glavaševa kornera, čime se iskupio za skrivljeni penal.

U nastavku su gosti prilično dobro kontrolirali situaciju do završnice utakmice kada je domaćima propast već bila za petama. Ultrasi su s istoka verbalno „udarali” malo po treneru Tomiću, malo po vladajućima, a mnogo po gostujućem vrataru Baždariću koji je uporno otezao izvođenje svakog udarca s vratareva prostora.

Sudac Čulina označio je produžetak od čak šest minuta, a na isteku prve trećine dodatka dogodio se već opisani trenutak koji je usrećio Nebeskoplave i dvjestotinjak njihovih cijepljenih navijača koji su ovosezonsku drugoligašku premijeru motrili s tribina vinkovačkog betonskog zdanja.

CIBALIA 2

OPATIJA 2

VINKOVCI – Stadion HNK Cibalia. Gledatelja 200. Sudac: Ante Čulina (Zagreb) 6. Pomoćnici: Marko Maloča i Vinko Podrug (oba Zagreb). Četvrti sudac: Oliver Romić (Osijek). Delegat: Zvonko Polić (Pleternica).

STRIJELCI: 1:0 – Jelić (13-11 m), 1:1 – Bjelanović (41), 1:2 – Belančić (44), 2:2 – Bubnjar (90+2).