Graničaru, Bedemu i Vuteks-Slogi prvi bod(ovi) sezone, Džalto spasio Bojkov niz!

Zanimljivo je danas bilo na terenima Treće HNL Istok na kojima je odigrano 3. prvenstveno kolo u kojem su predstavnici VSŽ bili prilično uspješni; po dvije pobjede i remija. Županjski Graničar nakon teškog debakla u Belišću prošloga vikenda (0:7) uspio se vratiti u ravnotežu teško izborenom domaćom pobjedom nad požeškom Slavonijom 2:1. Strijelci za Graničar bili su Lešić (19.) i Lotar (77.), dok je počasni za Požežane zabio Antunović u 3. minuti sudačke nadoknade.

Vukovar 1991 je remizirao u Oriovcu gdje ga je od poraza protiv domaćeg Oriolika spasio Džaltin pogodak za 2:2 postignut duboko u nadoknadi; prethodno, Ljaljić je u 25. minuti doveo Vukovarce do startne Vranešić (41.) i Batalo (52.) preokrenuli na stranu upornih domaćina. Miroslav Bojko plesao je na rubu prvog prvenstvenog poraza na klupi VU trećeligaša, no njegov briljantan niz spasio je Džalto, džoker s klupe!

Bedem je upisao prvu prvenstvenu pobjedu i to kod kuće, protiv Slavije, 3:1. Pleterničkog vratara Petkovića dvaput je svladao Leko (3. i 48.), a jednom i Koledić (82.). Čast gostiju spasio je Blatančić (88.).

U popularnoj Rupi na vukovarskom Sajmištu pogodaka nije bilo; Vuteks-Sloga – Slavonac 0:0. Prvi je to bod Vuteksovaca. A Belišćani su primili prvi pogodak u aktualnom prvenstvu koji ih je koštao gubitka utakmice; gostovali su u Jurjevcu gdje ih je pogotkom Ćubela u 52. minuti porazio domaći Zrinski, jedina maksimalno učinkovita momčad nakon startnih 270 minuta!

Rezultati 3. kola: Oriolik – Vukovar 1991 2:2, Vuteks-Sloga – Slavonac (B) 0:0, Bedem – Slavija 3:1, Graničar – Slavonija 2:1, NAŠK – Đakovo-Croatia 2:2, Zrinski (J) – Belišće 1:0, Sloga (NG) – Omladinac (GV) 0:2, Marsonia – Darda 4:0, Kutjevo – Čepin 3:1.

Na ljestvici vodi Zrinski (J) s maksimalnih 9 bodova, slijede Đakovo-Croatia, Slavonac (B) i Vukovar 1991 s po 7, Belišće, Marsonia i Omladinac (GV) s po 6, Kutjevo, Slavija i Bedem s po 4, Darda, Čepin i Graničar s po 3, NAŠK 2, Vuteks-Sloga i Oriolik s po 1 te Sloga (NG) bez bodova.