Istra 1961 u nastavku okrenula Goricu, Beljo zabio za pobjedničkih 2:1!

Utakmicom između Istre 1961 i Gorice otvoren je nastavak aktualne natjecateljske sezone u Prvoj HNL. Goričani su bolje otvorili ovu utakmicu 21. prvoligaškog kola i Jovičićevim pogotkom u 6. minuti stekli inicijalnu rezultatsku prednost.

No, u nastavku Puljani su uspjeli okrenuti semafor u svoju korist; najprije je na 1:1 u 59. minuti izjednačio Perković, a za preostala dva boda pogodio je Beljo u 74. minuti.

Nadareni vinkovački nogometaš – kojega je Osijek prošloga ljeta poslao na posudbu u Istru 1961 – postigao je tako sedmi ovosezonski pogodak čime se izdvojio na vrhu klupske ljestvice najboljih strijelaca, Bande je ostao na šest.

Pobjedom u večerašnjoj utakmici – u kojoj je od 85. minute participirao još jedan Vinkovčanin u pulskom dresu, Blagojević – Istra 1961 je preskočila na ljestvici Slaven Belupo i sada je osma.

U subotu, 29. siječnja, na rasporedu su još dvije utakmice 21. kola; Osijek – Slaven Belupo (početak u 15 sati) i Šibenik – Hajduk (21.05). U nedjelju, 30. siječnja, na programu su i preostale dvije utakmice; Lokomotiva – Hrvatski dragovoljac (15) i Dinamo – Rijeka (17.30 sati).