Ivandić u sudačkoj nadoknadi utihnuo pjesmu Ultrasa; Osijek II – Cibalia 2:1

Opet ništa! Još jedna gorka pilula na strani… Cibalia je danas u Belišću nastavila crni niz gostujućih rezultata; zadnji put izvan Vinkovaca pobijedila je „još dok je Michael Jackson bio crnac”! Osijek II u završnici utakmice, u 1. minuti Melnjakove nadoknade, pogotkom Radotićevog džokera s klupe Ivandića trnjem je posuo put prema ostanku vinkovačkoj susjedi koju čeka grčevita borba za ostanak u drugoligaškom društvu.

A nije loše počelo za Jozinovićevu momčad koja je u 36. minuti preko Dogana, koji je zabio iz gužve nakon kornera, stigla do obećavajuće startne prednosti. No, odmah nakon promjene strana Osijek II je izjednačio; Džaja je skrivio kazneni udarac na Pudiću, Kovačević je obranio udarac s „bijele točke” Baiću, no osječki ofenzivac iz „popravnog ispita” uspio je odbijanac pospremiti u mrežu…

Nakon toga utakmica je bila „na vagi”, potpuno otvorena, intrigantna. Tražili su igrači Cibalije u 73. minuti kazneni udarac ukazujući sucu Melnjaku da je Unušić u vlastitom kaznenom prostoru igrao rukom, no riječki arbitar nakon ove sumnjive situacije samo je odmahnuo rukom, „Igraj dalje…”!

Na obzoru se već ukazivao remi, na Cibalijin konto gotovo da smo pospremili važan bod, no Ivandić nije mislio tako; izbjegao je pozornosti obrani Crnih i matirao Kovačevića za konačnih 2:1. Pjesma Ultrasa je utihnula, ništa ni od boda…

OSIJEK II               2

CIBALIA                1

BELIŠĆEGradski stadion. Gledatelja 400. Sudac: Antonio Melnjak (Rijeka) 6. Pomoćnici: Marko Balen (Rijeka) i Nikola Kamenarić (Sveti Ivan Zelina). Četvrti sudac: Filip Cindrić (Nova Kapela). Delegat: Igor Drača (Zagreb).

STRIJELCI: 0:1 – Dogan (36), 1:1 – Baić (48), 2:1 – Ivandić (90).

OSIJEK II (4-2-3-1)

Kolić 6 – Unušić 6, Alexander 6, Cvijanović 6, T. Kuprešak 6 (od 82. Legović -) – Stranput 6,5, Hanuljak 6,5 – M. Kuprešak 6 (od 72. Omerović -), Pudić 6,5 (od 90. Karamatić -), Mikolčić 6 (od 72. La Torre -) – Baić 6,5 (od 82. Ivandić 7). Trener: Tomislav Radotić 6,5.