Jazvić i Smajić x 2, za potvrdu ostanka u ligi; Solin – Cibalia 2:4!

Filip Jazvić

Cibalia će sljedeće subote u Vinkovcima protiv Croatije igrati/imati reviju; utakmicu za prestiž i neopterećujući završetak prvenstva u kojem je bilo dosta gorkog okusa u ustima, ali potkraj sezone i nekoliko žličica meda. Današnjom gostujućom pobjedom protiv Solina Nebeskoplavi su potvrdili drugoligaški status, dohvatili su 38. bod i više im ne teoretski ne prijeti krah, odnosno u „plasman u niži rang”. Inače, prva je ovo Cibalijina gostujuća pobjeda nakon godinu i pet dana; prethodna je ostvarena 16. svibnja 2021. godine protiv HD-a (3:0)!

Štošta se u današnjem ogledu 29. prvenstvenog kola pokraj Jadra izdogađalo u prvome poluvremenu; Cibalia je povela preko Smajića (11.), pa je izjednačio Tomić (13.) Do nove prednosti Nebeskoplavi su stigli preko Jazvića (21.), no poravnao je Ninčević (30-11 m). Momčad s Bosuta u 38. minuti stigla je i do treće prednosti, opet preko Jazvića koji je zabio šest pogodaka u posljednje tri utakmice!

U nastavku je borbeni – ali i kvalitetom ipak inferiorni – domaćin bezuspješno pokušavao izjednačiti, nije uspio. Štoviše, suočio se s još jednim udarcem, štoviše – konačnim nokautom. Smajić je u 76. minuti zabio za 4:2! Pardon, za 2:4…

Iskusni stručnjak Ivan Karaula nastavio je tako seriju pozitivnih rezultata na klupi drugoligaša s Bosuta; nakon tri uzastopna 1:1 remija (Inter, Kustošija, BSK), uslijedile su dvije pobjede (Dinamo II 5:2 i Solin 4:2). Bravo!