Juniori Aurelije nakon drame u finale play-offa 2. HMNL Istok, Vinkovci Učilište Studium za korak kratki!

Malo što slutilo je na dramatičnu završnicu uzvratne utakmice polufinala doigravanja Druge HMNL Istok za juniore Aurelia – Vinkovci Učilište Studium. Podsjetimo, u preksinoćnjem dvoboju Aurelia je – uvjetno rečeno kao gost, jer obje utakmice odigrane su na parketu SD Ekonomske i trgovačke škole Ivana Domca – kreirala prednost od dva pogotka, 3:1.

K tome, Filip Josipović u 13. minuti uzvrata doveo je Aureliju do vodstva 1:0 koje je u 28. minuti poništio Lovro Dragun. Pet minuta prije kraja Aurelia vodi 2:1 (odnosno, ukupno 5:2) i činilo se kako će utakmicu rutinski privesti kraju. Ali, futsal je to… Pogotovo još kad suparnik odbije predaju; Jakov Jurišić minutu i pol prije kraja izjednačio je na 2:2, a 30 sekundi prije zadnje sirene Fran Japundžić pogađa za 2:3, Vinkovci Učilište Studium stigli su na prag senzacije (do prolaska u finale trebao im je još jedan pogodak)! Do koje ipak nije došlo, Žuti su sačuvali posjed i uz podosta stresa plasirali se u finale. Suparnika će saznati u nedjelju, nakon uzvratne utakmice Osijek – Slatina, u prvoj utakmici Slatinčani su pobijedili 5:2.