Karakterni Beljo zabija kako tko naiđe, pa i svom Osijeku! Kelić i Puljić ozlijeđeni, Šubarić maksimalan…

Evo kako su (i jesu li!) vinkovački nogometaši odradili vikend koji smo ostavili za nama…

Dion Drena Beljo (Istra 1961) ne bira utakmice, zabija kako tko naiđe! Lokomotiva, Gorica, pa i njegov Osijek koji ga je ljetos poslao u Pulu na kaljenje, ukaže li se prigoda. A ukazala se; Beljo je u 57. minuti prepolovio vodstvo Osijeka i inicirao veliki Istrin povratak u utakmicu koji je umalo rezultirao potpunim preokretom u šokantnoj sudačkoj nadoknadi. Kod 2:2, naime, Kapitanović je zapucao zicer za Istru 1961, a odmah potom na drugoj strani Mance je zabio za Osijekovih 2:3! Beljin pogodak Osijeku, inače, deveta je njegova egzekucija ove sezone, šesti je strijelac Prve HNL. Uzgred, Istra 1961 zauzima 9. mjesto prvoligaške ljestvice.

Slavko Blagojević (Istra 1961) šokantnu utakmicu protiv Osijeka odgledao je s klupe za pričuvne igrače.

Marko Dabro (Lokomotiva) odigrao je radnu utakmicu protiv Dinama (0:0) u kojoj ga je trener Čabraja povukao u zonu iza najisturenijeg Kulenovića. U maksimirskom remiju participirao je do 86. minute, pošteno je potrošio minutažu, u 78. minuti neopreznim startom nad Šutalom zasluženo je dobio žuti karton. Iako je ostao na okruglih deset postignutih pogodaka, nije razočarao. Lokomotiva još manje, otkinula je Dinamo dva važna boda i potpuno zakomplicirala borbu za naslov prvaka.

Ivan Filipović (Paris FC) i na gostovanju kod Guingampa (1:1), u 25. kolu francuske Ligue 2, bio je na klupi za pričuve. Paris FC je na diobi prvoga mjesta drugoligaške ljestvice s Toulouseom koji ima utakmicu manje (večeras je domaćin Le Havreu).

Renato Kelić (Chonburi) zbog ozljede Ahilove tetive preskočio je utakmicu 21. kola tajlandskog prvenstva u kojoj je njegov Chonburi izgubio na gostovanju kod Suphanburija 2:1. Chonburi zauzima 5. mjesta na ljestvici.

Matej Mitrović (Club Brugge) izvan sastava u utakmici protiv Eupena u kojoj je Club Brugge kao gost slavio 3:1, u 28. kolu belgijskog prvenstva. Club Brugge je drugi na ljestvici, vodeći Union Royale je pobjegao na velikih +9.

Jakov Puljić (Puskas Akademia) – zbog ozljede (puknuće metatarzalne kosti) nije bio među kandidatima za ogled 21. kola mađarske OTP Lige u kojem je Puskas Akademia od Debrecena (0:2) pretrpjela drugi uzastopni domaći poraz. Puskas Akademia dijeli drugo mjesto na ljestvici s Kisvardom, spomenuti tandem ima dva boda manje od lidera Ferencvarosa.

Zvonimir Šubarić (Hrvatski dragovoljac) – najstandardniji protagonist Prve HNL (maksimalna minutaža, jedini je na terenu proveo svih 2.160 minuta!) protiv Hajduka je korektno odradio posao. Za pogotke nije kriv, Livaja je zabio-hat-trick, dvaput iz kaznenog udarca. HD je zaostao na začelju prvoligaške ljestvice.