Mali ”El Slavonico” bez pobjednika, bez pogodaka!

Miroljubivo je završio ogled 16. kola Druge HNL između Osijeka II i Cibalije, bez pobjednika, bez pogodaka – 0:0! Ispalo je na kraju kako su od praznih pušaka, izgleda, strahovale obje strane. Jer, igralo se vrlo oprezno, uzbuđenja su stizala na kapaljku, najvećim dijelom bila je to utakmica prilično pogodna za srčane bolesnike.

Najveća uzbuđenja dogodila su se u posljednjih 15-ak minuta kada su domaće u dva navrata centimetri dijelili od pogotka i dva preostala boda; Magdić je u 75. minuti iz slobodnog udarca s ruba kaznenog prostora uzdrmao okvir Slukićeva gola. U nadoknadi vremena, pak, Magdić nije imao ništa manje nesreće, a Slukić i suigrači ništa manje sreće; isti igrač, naime, nakon udarca iz kuta glavom je loptu naciljao u – gredu…

Valja svakako uzeti u obzir činjenicu da su obje momčadi imale istog suparnika; hladni sjeverac onemogućavao je normalan protok lopte, kombinatoriku i smisleniji nogomet.

Podjelom bodova svakako, ne samo zbog dvije Magdićeve nesreće, zadovoljniji mogu biti vinkovački nogometaši koji su se udobno smjestili u zlatnoj sredini drugoligaške ljestvice. Osijek II, pak, nakon jalovog remija u malom slavonskom derbiju s vrha je ljestvice, na kojem su Bijelo-plavi boravili uoči 16. kola, skliznuli na poziciju broj 3. Preskočili su ih, naime, Hrvatski dragovoljac (29 bodova) koji je jučer pobijedio Dubravu TK (1:0) i na taj način ponovno zaposjeo lidersku poziciju te Opatija (28) koja je, također jučer, svladala Dinamo II rezultatom 2:1. Osijek II je u dosadašnjem dijelu sezone osvojio 27 bodova.

Cibalia je deseta, s osvojenim 21 bodom, a spomenuti učinak imat će prigodu popraviti na zatvaranju jesenske dionice kada u Vinkovcima gostuje posljednjeplasirani sinjski Junak.