Marko Dabro ključni akter pobjede Lokosa nad Goricom (2:0); zabio sjajan gol, iznudio i „penal”!

Marko Dabro bio je ključna figura danas odigranog ogleda 25. kola Prve HNL u kojem je Lokomotiva s 2:0 porazila Goricu; 25-godišnji Vinkovčanin u 72. minuti sjajnom minijaturom je „svezao u čvor” braniče Gorice Mitrovića i Steenvoordena pa hladnokrvno ljevicom matirao Kotarskog. Ujedno je tako i zapečatio sudbinu velikogoričkog sastava kojemu je današnji poraz u Kranjčevićevoj ulici čak šesti uzastopni.

Inače, osim fantastičnog postignutog pogotka (prvi za Lokomotivu postigao je Kulenović), Dabro je u 60. minuti iznudio i kazneni udarac, no Pivarićev udarac s „kreča” vratar Kotarski maestralno je obranio. Današnji pogodak Dabrin je već jedanaesti ove sezone, treći je strijelac Prve HNL, iza Livaje (Hajduk, 21) i Drmića (Rijeka, 14). Bravo!