Marko Dabro šestim ovosezonskim pogotkom slomio Rijeku na Rujevici

Lokomotiva je u večerašnjoj utakmici 4. kola Prve HNL na Rujevici spriječila Rijekino cementiranje 1. mjesta na ljestvici. Lokosi su porazili Riječane rezultatom 2:1, a ključnu ulogu u vrijednoj pobjedi odigrao je Vinkovčanin Marko Dabro koji je u 58. minuti udvostručio vodstvo gostiju koje je u 16. minuti neobičnim pogotkom postavio Ivan Milićević. Potkraj utakmice Josip Drmić postavio je konačnih Rijeka – Lokomotiva 1:2.

– Odlično smo odigrali i zasluženo pobijedili. Mogli smo proći i bez dramaturgije, imali smo neke šanse za treći gol, ali pobjedi se ne gleda u zube. U nedjelju nam je Rijeka opet protivnik, stiže nam u Kranjčevićevu. Nastojat ćemo reprizirati sjajnu večerašnju igru i rezultat – izdiktirao je Dabro u novinarski notes.

Dabro je tako u velikom stilu obilježio povratak u startnu postavu Lokosa iz koje je izbivao u prethodne dvije utakmice. Protiv Slavena Belupa i Hrvatskog dragovoljca ušao je s klupe i kombinirano odradio svega 41 minutu na terenu. Inače, sa šest pogodaka Dabro je treći strijelac Prve HNL, iza Drmića (10) i Marka Livaje (7).

Na vrhu prvoligaške karavane su Rijeka i Osijek s 24 boda, Dinamo ima bod manje i dvije odigrane utakmice manje, dok je Hajduk četvrti s 20 bodova i utakmicom manje u odnosu na vodeći tandem. Lokomotiva se, pak, večerašnjom pobjedom probila na 5. mjesto, ima 18 bodova.