Mišić i Tuzla City na vrhu BiH Premijer lige, Dabro treći strijelac Prve HNL

Ni ovoga ponedjeljka nismo zaboravili na vinkovačke nogometaše koji igraju u domaćim i inozemnim prvoligaškim klubovima. Evo presjeka njihova učinka:

Dion Drena Beljo (Istra 1961) nešto više od sat vremena odigrao je na gostovanju u Koprivnici gdje je njegova momčad ostala neporažena zahvaljujući Perkovićevom pogotku u 5. minuti nadoknade za konačnih 1:1 protiv domaćeg Slavena Belupa. Nije bio na razini prethodnih izdanja u kojima je bio najbolji Istrin pojedinac, ali nije ni razočarao. Daleko od toga.

Slavko Blagojević (Istra 1961) Finta je odigrao utakmicu punu kontradiktornosti; u prvoj minuti drugoga poluvremena skrivio je kazneni udarac iz kojega je Slaven Belupo poveo 1:0, a u zadnjoj minuti utakmice asistirao je Perkoviću za pogodak vrijedan remija. Koprivnički bod sedmi je Istrin ove sezone, dovoljno za 8. mjesto.

Tomislav Čuljak (Široki Brijeg) solidnu utakmicu odigrao je iskusni lijevi bočni u Banja Luci gdje je njegova momčad od domaćeg Borca poražena 2:1. Čuljak je na terenu proveo svih 90 minuta i ono nešto sudačke nadoknade u kojoj je zaradio žuti karton zbog nesportskog ponašanja, tj. prigovora sucu koji navodno nije baš bio naklonjen njemu i njegovima. Široki Brijeg je osmoplasirana momčad BiH Premijer lige s devet osvojenih bodova.

Marko Dabro (Lokomotiva) ponovno strijelac, iz kaznenog udarca, ali i to se računa, i to treba zabiti! Nije, međutim, Dabrin golgeterski učinak Lokosima na Šubićevcu bio dostatan ni za bod, domaći Šibenik pobijedio je 2:1. Dabro, koji je na terenu proveo 72 minute, ove sezone postigao je pet pogodaka. Najbolji je klupski, a treći strijelac lige, iza Josipa Drmića (Rijeka, 7) i Marka Livaje (Hajduk, 6).

Petar Mišić (Tuzla City) 63 minute odigrao je u gradskom derbiju protiv Slobode, odigranom u okviru 8. kola BiH Premijer lige, u kojoj je njegova momčad u sudačkoj nadoknadi došla do vrijedne pobjede Krpićevim pogotkom. Tuzla City ovim trijumfom zadržala je vodeće mjesto na ljestvici s bodom više i odigranom utakmicom manje u odnosu na mostarski Zrinjski.

Matej Mitrović (Club Brugge) nije bio među kandidatima za gostovanje kod Charleroija koju je Club Brugge dobio 1:0 i zadržao vodeću poziciju na ljestvici belgijskog prvenstva nakon osam odigranih kola.

Jakov Puljić (Puskas Akademia) bez osobitih poteškoća njegova je momčad odradila obvezu u Kupu, na gostovanju kod drugoligaša Siofoka bila je bolja 3:0 i plasirala se tako među 32 najbolja u ovosezonskom izdanju ovog natjecanja, a Puljić je utakmicu odgledao s klupe za pričuve.

Dario Rugašević (Radomlje) zbog loma noge nalazi se na popisu ozlijeđenih.

Zvonimir Šubarić (Hrvatski dragovoljac) nije kriv ni za što u domaćem remiju protiv Rijeke (2:2). S tim da se istaknuo obranom zahtjevne lopte koju je prema njemu lansirao najbolji strijelac lige Josip Drmić. Šubarić i Dragovoljci su već treću utakmicu neporaženi, u tom nizu osvojili su pet bodova, još uvijek nisu napustili začelje, ali su u priključku, Slaven Belupo ima samo bod više.

Tomislav Turčin (Hrvatski dragovoljac) – ušao u igru početkom nastavka, no protiv svog bivšeg kluba nije se baš istaknuo ni po čemu. U 71. minuti dobio je žuti karton.

Filip Uremović (Rubin Kazan) – na teren će danas u domaćoj utakmici protiv Zenita.

Dario Župarić (Portland Timbers) u seriji nadahnuća su Župarić i suigrači koji su u 25. kolu Zapadne konferencije MLS-a kao domaćini porazili Los Angeles FC rezultatom 2:1. Župarić je odigrao cijelu utakmicu, već petu uzastopnu u kojoj Timbersi uglavnom bacaju suparnike na koljena, potkrao im se tek jedan remi, protiv Rapidsa iz Colorada. Timbersi suvereno kroče prema doigravanju, petoplasirana su momčad u poretku Zapadne konferencije…