Mitrović zabio gol i osvojio belgijski Superkup, Dabro debitirao pogotkom za Lokose!

Evo, četvrta je sezona otkako je Cibalia izgubila prvoligaški status. Teško je i pretpostaviti kada će ga ponovno izboriti. Do tada nam preostaje pratiti kako se na domaćoj, ali i inozemnim prvoligaškim scenama snalaze bivši igrači koji su prošli (kroz) Cibalijinu školu nogometa i zabilježili službene nastupe u seniorskoj momčadi. U nastavku donosimo pregled njihovih ostvarenja u vikendu koji je ostao za nama.

Dion Drena Beljo (Istra 1961) – mladi napadač Osijeka posuđen pulskom prvoligašu ušao je u igru u 74. minuti utakmice protiv Hrvatskog dragovoljca i tako pobjednički debitirao u novom dresu. Puljani su pobijedili 3:1.

Slavko Blagojević (Istra 1961) – iskusni rutiner, ujedno i kapetan Puljana, izišao je iz igre u utakmici protiv HD-a u 74. minuti. Do tada je poslovično borbeno odradio svoje u manevarskoj središnjici, Fintin obol startnoj pobjedi Puljana bio je značajan.

Tomislav Čuljak (Široki Brijeg) – nakon šokantnog ispadanja u 1. kolu kvalifikacija za Konferencijsku ligu od albanske Vllaznije (pobjeda 3:1 u Širokom Brijegu, poraz 0:3 u Skadru), Širokobriježani su na premijeri BiH Premijer lige kod kuće u najvećem hercegovačkom derbiju remizirali sa Zrinjskim. U jalovom 0:0 remiju bivši Cibalijin kapetan sudjelovao je u završnih nešto manje od pola sata, u 65. minuti ušao je u igru umjesto Brekala.

Marko Dabro (Lokomotiva) – najmlađi debitant u povijesti HNL-a (16 godina i dva dana) u dresu Lokosa imao je debi iz snova; fantastičnim pogotkom u 47. minuti doveo je svoju momčad do vodstva 2:1 protiv Hajduka, no Splićani su do kraja utakmice ipak uspjeli izjednačiti na 2:2. Inače, bio je to 6. Dabrin pogodak u Prvoj HNL, a prvijenac je – još tamo 24. rujna 2016. godine – zabio također Hajduku; bio je to, podsjećamo, utješni pogodak u teškom Cibalijinom debaklu (1:6) na Poljudu. Dabro je protiv Hajduka odigrao 88 minuta, potkraj utakmice zamijenio ga je Florucz.

Petar Mišić (Tuzla City) – njegov klub Tuzla City ovoga ponedjeljka na premijeri BiH Premijer lige gostuje kod Sarajeva.

Matej Mitrović (Club Brugge) – kakav start u sezonu, Mitrović je osvojio belgijski Superkup pobjedom u dramatičnoj završnici protiv Genka, za konačnih 3:2 zabio je Uronen u 3. minuti sudačke nadoknade. Naš stoper velikom trijumfu je pridonio i pogotkom za 1:1 u 3. minuti nadoknade prvoga poluvremena. Iskrene čestitke!

Dario Rugašević (Radomlje) – u 1. kolu slovenskog nacionalnog prvenstva Rugašević i suigrači gostovali su kod Brava. Povratnik u slovensku nogometnu elitu osvojio je bod na ovom gostovanju odigravši 0:0, a Rugašević je na lijevom boku ordinirao svih 90 minuta i nešto malo nadoknade.

Zvonimir Šubarić (Hrvatski dragovoljac) – mnogo posla imao je vratar i kapetan HD-a na gostovanju u Puli gdje su ga domaći napadači suočili s mnogo problema. Neke je uspio riješiti, no triput je ipak morao posegnuti za loptom u mrežu iza svojih leđa. Solidan nastup.

Dario Župarić (Portland Timbers) – svih 90 minuta odigrao je Župarić u 12. kolu Zapadne konferencije MLS-a u kojoj je njegova momčad kao domaćin s minimalnih 1:0 svladala Dallas. Župarić je u minimalnoj pobjedi odigrao svih 90 minuta, a u 52. je dobio žuti karton.

Uskoro ćemo, točnije čim krenu nacionalna prvenstva Rusije i Mađarske, pratiti i ostvarenja Filipa Uremovića (Rubin Kazan) te Jakova Puljića (Puskas Akademia).