Narančasti u metropoli do prve ovosezonske pobjede: Dubrava – Spačva 29:31 (13:16)

Treće kolo Paket24 Premijer lige donijelo je prvu ovosezonsku radost rukometašima Spačve koji su se nakon dva startna poraza (gostujući protiv Umaga 23:25 i domaći kontra Karlovca 30:35) na gostovanju kod Dubrave osladili slasnim pobjedonosnim kolačićem. Do trijumfa 31:29 (16:13) u glavnog gradu Narančaste je predvodio Filip Mažurana koji je zabio 10 pogodaka, a izvrsnu artiljerijsku potporu pružio mu je sedmerostruki strijelac Marko Vignjević.

– Odigrali smo zrelu utakmicu s vrlo malo „žutih minuta”. Odmah na početku dali smo domaćinu do znanja da mislimo ozbiljno, poveli smo 9:3 i praktički cijelu utakmicu držali smo rezultat pod kontrolom. Upali smo u malu krizu sredinom nastavka kada smo Dubravi dopustili vodstvo 24:22, ali smo ih brzo okrenuli i uspješno priveli utakmicu kraju – osvrnuo se na uspješno gostovanje u metropoli Vignjević.

Značajan doprinos važnoj pobjedi osim spomenutog golgeterskog dvojca dao je i vratar Aldin Pašagić koji je nanizao devet obrana, a možda i ključnu upisao je Nikola Ćirović koji je pri Spačvinom vodstvu 29:28 minutu i pol prije kraja obranio sedmerac Marinu Liscu. U sljedećem napadu Mažurana je zabio za 30:28 čime je praktički pitanje pobjednika bilo riješeno.

Stvarno važna pobjeda kojom smo poništili domaći poraz od Karlovca i vratili se u ravnotežu. Sada nam u goste stiže Gorica, prilika je to za potvrdu ovih bodova i definitivnu potvrdu vrijednosti i ambicija – prisnažio je Pašagić.