Nebeskoplavi bez municije pokraj Jadra; Solin – Cibalia 2:0

U 27. kolu Druge HNL nogometaši Cibalije suočili su se s jedanaestim ovosezonskim porazom. Koji su vrlo lako mogli izbjeći samo da na ovo daleko putovanje nisu zaboravili ponijeti – municiju!

Doduše, nedostajalo je Nebeskoplavima pokraj Jadra i zrnce sportske sreće, osobito Galiću koji je u 7. minuti iz voleja naciljao vratnicu! Uslijedila je potom i sjajna prigoda Miljanića čiju je prijetnju domaći vratar Topić obranio, kao i nešto kasniju Galićevu, a zatim je matnu poziciju propustio realizirati i Jazvić koji u zadnje vrijeme nije pri udarcu (protiv Sesveta prokockao je dva zicera!).

Naravno, kako to obično u nogometu biva, uslijedila je kazna; Llanos je u 40. minuti iz gužve u šesnaestercu pogodio za 1:0. Otvorena i zanimljiva utakmica konačni epilog dobila je u 72. minuti kada je Franić zabio za 2:0 i potvrdu prevažne pobjede Solinjana koji su nakon upisanog troboda svoje šanse za ostanak u drugoligaškom društvu učinili kudikamo realnijima.

Cibalia je nakon današnjeg poraza s 5. mjesta na ljestvici skliznula za čak pet pozicija, pa će utakmicu 28. prvenstvenog kola protiv dočekati kao desetoplasirana momčad drugoligaške karavane. Inače, utakmica Cibalia – Rudeš bit će odigrana u nedjelju, 25. travnja, s početkom u 17 sati.