Nebeskoplavi zasluženo osvojili tri boda, Crni totalno podbacili; Kustošija – Cibalia 2:0

Jedna dobra i jedna loša vijest za navijače Cibalije. Evo najprije dobre; Nebeskoplavi su u metropoli bili bolji od neuvjerljivog protivnika i zasluženo su osvojili tri boda. Loša? U odorama nebeskoplave boje danas su igrali nogometaši Kustošije. Cibalia je bila crna, a da će se Jozinovićevim dečkima danas crno pisati bilo je vidljivo praktički od početka utakmice i Oršolićevog proklizavanja u 9. minuti koje je omogućilo matnu poziciju Šaronji. No, nešto se pitalo i Runju

Cibalijin vratar drugu veliku obranu upisao je pet minuta kasnije kada je sjajno razoružao i Jurčeca. Ali, Cibalijina obrana propuštala je na sve strane, a osobito preko Oršolića koji je bio njezina najslabija karika. Kapetan je bio potpuno izvan ritma, a Šaronja je to uspio iskoristiti u 23. minuti kada je Kustošija povela 1:0.

U nastavku Crni nešto agilniji, Oršolić je u 50. minuti nakon kornera opasno trznuo čelom, Šušković sjajno brani. U jeku Cibalijinih napada Oršolić je grubo pogriješio u predaji lopte, Šaronja se sjurio prema Runji, pa nesebično na drugoj vratnici uposlio Jurčeca koji zabija za konačnih 2:0.

Do kraja utakmice jalova inicijativa Cibalia koja je u konačnom zbiru ponudila premalo za nešto više od petog ovosezonskog poraza nakon kojeg je grmjelo iz svlačionice gubitnika. Trener Jozinović poderao je grlo! S razlogom, bilo je to stvarno loše. Loše, loše, loše…

KUSTOŠIJA                  2

CIBALIA                        0

ZAGREBStadion NK Kustošija. Gledatelja 100. Sudac: Ante Terzić (Split) 6. Pomoćnici: Hrvoje Ćatipović (Split) i Kristijan Kuduz (Vrlika). Četvrti sudac: Renato Lacić (Split). Delegat: Dejan Ivošević (Rijeka).

STRIJELCI: 1:0 – Šaronja (23), 2:0 – Jurčec (53).

KUSTOŠIJA (3-5-2): Šušković 7 – Budić 6,5, Smoljo 6,5, Šimunić 6,5 – Lagundžić 6 (od 89. Barada -), Plantak 6,5, Ivanković 6,5, Vukelić 6 (od 66. Kosić 6), Zorica 6,5 (od 76. Pavković -) – Šaronja 7,5 (od 76. Koret -), Jurčec 7 (od 89. Klarić -). Trener: Hrvoje Štrok 7.

CIBALIA (4-2-3-1): Runje 6,5 – Išasegi 5,5, Oršolić 5, Tomašević 5,5 (od 68.

Laštro 6), Mešanović 5,5 – Pavlak 5, Diyoke 6 – Knežević 5,5 (od 54. Miljanić 5,5), Perić-Komšić 5 (od 58. Dogan 5,5), Bubnjar 5,5 – Jelić 5. Trener: Darko Jozinović 5,5.

Žuti kartoni: Oršolić (2), Lagundžić (59), Plantak (63), Kosić (90).

Igrač utakmice: Andrej Šaronja.