Nova pljuska, Nebeskoplavi ponovno „legli”; Cibalia – Sesvete 0:1

Još jedna pljuska od koje zvoni u ušima! I bod je za Cibaliju protiv Sesveta bio tanak ulov, ali iz ove perspektive bio bi bogovska gozba. Igrala se 3. minuta nadoknade kada je Runje poslao prema Mešanoviću prekratku loptu, lukavi Montano je „namirisao krv” i pogotkom u praznu mrežu bacio domaće u 8. stupanj depresije – 0:1!

Prethodno, Cibalia ponovno bolja u prvom poluvremenu, nego u nastavku; Jazvić je u 27. imao zicer, a Jelić u 48. penal; no Krkalić je imao svoj dan i odgovore na sve izazove! Obranio je obje teške lopte i održao Sesvećane iznad vode.

Iskusni gostujući strateg Branko Karačić pustio je domaće da se ispušu, a kad je osjetio da pokraj Bosuta može uzeti i više od boda, nekim intuitivnim rješenjima krenuo je po sve. Njega i njegove sreća isprva nije pratila, Montano je dvaput pogodio vratnicu, najprije u 62. minuti, potom i u 82. minuti. Ali, treća mu je bila sreća…

Razočarani Ultrasi ponovno su potkraj utakmice derali glasnice pozivajući na ostavku trenera Petra Tomića („Tomiću, odlazi!”), ali i sportskog direktora Krešimira Tomića („Tomići, napolje!”), a nisu ostali pošteđene ni vladajuće strukture („HDZ grobari, Vinkulju ste ubili!”)… Na istoku ništa novog.

CIBALIA 0

SESVETE 1

VINKOVCI – Stadion HNK Cibalia. Gledatelja 200. Sudac: Antonio Škobić (Osijek) 6,5. Pomoćnici: Luka Kurtović (Osijek) i Mario Jurić (Osijek). Četvrti sudac: Dražen Matasović (Đakovo). Delegat: Stjepan Ljubej (Đakovo).

STRIJELAC: 0:1 – Montano (90+3).