Perić-Komšić iz voleja u rašlje za bijeg iz opasne zone; Cibalia – Jarun 2:1

Za Cibaliju je počelo kao u Bergovoj crnoj komediji Gore ne može! Nakon minutu i 42 sekunde momčad Darka Jozinovića – koji je prošloga tjedna i službeno objedinio dvije funkcije, uz trenersku mu je pridodana i ona sportskog direktora – suočila se s rezultatskim minusom; Florucz je „dignuo” korner, a Karamatić s vrha vratareva prostora zakucao loptu čelom iza Kovačevića!

Samo pet minuta kasnije ipak je moglo gore, jer je uspavanoj domaćoj obrani pobjegao Brkić, ali Kovačević je obranio čisti zicer koji je mirisao na Jarunov dvokorak prednosti.

Stvari su nabolje za domaće krenule sredinom nastavka kada je Pušić uz pomoć vratnice pogodio s „kreča” za 1:1. Prethodno je Dajčer nepropisno u vlastitom kaznenom prostoru aterirao Osmića

Potpunom preokretu na semaforu (po)svjedočili smo u 42. minuti; Blaževski je ispao iz igre „s druge strane centra”, po ispražnjenoj lijevoj napadačkoj strani Smajić je povukao polukontru koja je u jednom trenutku zamirisala na propast sve dok Perić-Komšić nije aktivirao ljevicu i s vrha kaznenog prostora pogodio desne Spudićeve rašlje! Potez zbog kojeg se isplatilo danas smrzavati na stadionu…

Intrigantno je bilo i u nastavku; Smajić je u 49. minuti na vrhu kopačke imao mat za 3:1, s pet metara promašio je okvir! Pet minuta kasnije Floruczov slobodnjak iz gornjeg lijevog kuta bravurozno je iščupao Kovačević, za pljesak s tribina!

U preostalih pola sata domaći su manje-više uspješno kontrolirali zbivanja na (neravnom!) terenu, povremene probleme pravio im je jedino razigrani Florucz, ali Austrijanac nije mogao sve sam… U ukupnom zbiru posve zaslužena pobjeda Cibalije vrijedna bijega iz zone ispadanja. Atmosfera? Odlična, bravo Ultrasi, bravo Zapad!

CIBALIA          2

JARUN            1

VINKOVCIStadion HNK Cibalia. Gledatelja 600. Sudac: Ante Jurić (Split) 6,5. Pomoćnici: Matej Pavić (Split) i Dujo Sarić (Prugovo). Četvrti sudac: Ante Terzić (Split). Delegat: Ivan Bračko (Koprivnica).

STRIJELCI: 0:1 – Karamatić (2), 1:1 – Pušić (21-11 m), 2:1 – Perić-Komšić (42).