Peti domaći poraz ove sezone Nebeskoplavih, Cibalia – Rudeš 0:2; Ultrasi: „Vi ste sramota ovoga grada!”

Nakon Kustošije (1:2), Dubrave TK (1:2), Junaka (1:2) i BSK-a (0:2) bodove iz Vinkovaca odnio je i Rudeš. Niz Bosut je tako ove sezone otplovilo već 17 bodova, jer je još tamo prošloga kolovoza Cibaliji dva domaća boda uskratilo i Međimurje (3:3). Rudeš je uzeo ponuđeno, gostima je sasvim korektno izdanje, daleko od spektakularnog, bilo dovoljno za trijumf koji je u 49. minuti nakon udarca iz kuta nagovijestio Durdov, a točno 15 minuta kasnije sjajnim pogotkom nakon solo prodora potvrdio Brajković.

Cibalia je bila vrlo nervozna, neuvjerljiva, skromna do neprepoznatljivosti. Brojevi, uostalom, ne lažu. Nebeskoplavi su u okvir suparničkog gola uputili tek jedan jedini udarac; Perić-Komšić u 90. minuti opalio je iz daljine, više onako iz očaja, gotovo potpuno bezopasno po vratara gostiju Bručija koji s kroćenjem te lopte nije imao ama baš nikakvih problema.

Osim s porazom, Nebeskoplavi su se morali suočiti i s nimalo ugodnim povicima koje im je u završnim minutama utakmice, ali i neposredno nakon njezina svršetka, s platoa podno semafora upućivala skupina navijača: „Opet ste nas razočarali…” zvuči čak mnogo ugodnije od „Vi ste sramota ovoga grada…”. Skupina nezadovoljnih navijača nakon utakmice uprizorila se ispred svlačionice, no ukazala se ondje i skupina protagonista u policijskim odorama, sve je ostalo na verbalnom deliktu.

CIBALIA 0

RUDEŠ 2

VINKOVCI – Stadion HNK Cibalia. Bez gledatelja. Sudac: Ante Bundović (Bjelovar) 6. Pomoćnici: Marin Ćosić (Bjelovar) i Ivan Starčević (Bjelovar). Četvrti sudac: Mario Vukušić (Osijek). Delegatkinja: Marica Kesak (Zabok).

STRIJELCI: 0:1 – Durdov (49), 0:2 – Brajković (64).