Povratak starim lošim navikama; Orijent 1919 – Cibalia 2:1

Vratili su se na riječkoj Krimeji nogometaši Cibalije lošim starim navikama. Opet su izgubili. Šok-terapija promjenom na klupi kratko je trajala, Darko Jozinović suočio se s prvim porazom na vinkovačkoj klupi, Cibalijin je to (već) četvrti ovosezonski u osam odigranih kola.

Nagovještaj takvog epiloga zabilježen je u 22. minuti kada je Švrljuga iz „slobodnjaka” ubacio u Cibalijin kazneni prostor, ondje je Mulac nadvisio Tomaševića i uz pomoć grede od koje se lopta odbila iza gol-crte zabio za 1:0.

Cibalia je u nastavak – logično i očekivano – krenula odlučnije, a takav pristup brzo se isplatio; Mešanović je u 49. minuti ubacio slijeva, a Bubnjar iz blizine pokraj uspavane domaće obrane izjednačava na 1:1.

Slavlje skupine Ultrasa koji su i ovom zgodom pratili vinkovačku momčad nije se ni stišalo, a Cibalia je potonula u novu dubiozu; popustio je lijevi obrambeni bok s kojeg je ubacio Frigan, a Zrilić ispred loše postavljenog Išasegija primorava Runju na još jednu kapitulaciju.

Preostali komad utakmice protekao je u bezuspješnim nastojanjima Jozinovićecve momčadi za izjednačenjem. Najbliže kojem je u 66. minuti došao Miljanić, no vratar Boglić s(p)retno je obranio njegov zicer. Minutu prije kraja Miljanić je opalio tik uz desnu Boglićevu vratnicu, ništa od boda…

ORIJENT 1919           2

CIBALIA                     1

RIJEKA – Stadion Krimeja. Gledatelja 400. Sudac: Marko Cestarić (Sisak) 6. Pomoćnici: Emir Trklja (Petrinja) i Tomislav Milković (Sisak). Četvrti sudac: Mateo Čalić (Marčana). Delegat: Ivan Medvedec (Split).

STRIJELCI: 1:0 – Mulac (22), 1:1 – Bubnjar (49), 2:1 – Zrilić (51).