PPD Zagreb rutinski kroz Vinkovce, Spačva ostala na prihvatljivih -9 (24:33)

Rukometaši Spačve seriju ovogodišnjih utakmica zaključili su domaćinstvom PPD Zagrebu, hrvatskom „rukometnom Maccabiju”, čija je nedodirljivost u domaćim okvirima još jednom potvrđena večeras pred popunjenim tribina sportske dvorane OŠ Bartola Kašića.

U 13. kolu A skupine Paket24 Premijer lige PPD Zagreb odigrao je dovoljno ozbiljno da Spačva ne dobije ni simboličnu šansu za nadu u senzaciju. Imali su, doduše, domaći dva vodstva (Božičević za 2:1, Maroš za 3:2), ali u samom otvaranju utakmice kada je prvak hvatao radnu temperaturu.

Najveću prednost PPD Zagreb imao je minutu i 45 sekundi prije kraja kada je najefikasniji gostujući igrač Kraljević iz kontre prvi put uveo goste u sferu dvoznamenkaste prednosti (23:33), no Čičak je osam sekundi prije kraja „probio” Ivića za konačnih Spačva 24, PPD Zagreb 33.

PPD Zagreb uvjerljivi je lider A skupine Paket24 Premijer lige s maksimalnih 26 bodova, dok je Spačva pretposljednja, sedma. Prvenstvena utrka nastavlja se tek 12. veljače 2022. godine kada će vinkovački rukometaši u goste posljednjeplasiranom Rudaru. Bit će to neusporedivo važnija – a jamačno i zanimljivija – utakmica od ove gotovo revijalne…

SPAČVA                                24 (12)

PPD ZAGREB                      33 (20)

VINKOVCISportska dvorana OŠ Bartola Kašića. Gledatelja 400. Suci: Matija Gubica (Višnjevac) i Boris Milošević (Osijek).

SPAČVA: Ćirović (13), Pašagić, Rimac; Maroš 4, B. Mažurana, Vašarević, Čičak 3, Božičević 2, Vignjević 5 (1), Blašković, Lasić 1, F. Mažurana 4, B. Peštić, Kuže 1, Bolanča 3, N. Peštić 1. Trener: Josip Mečić.

PPD ZAGREB: Ivić (12), M. Mandić; Šipić 1, Vistorop 1, Ćavar 5 (2), D. Mandić, Faljić 3, Klarica 3, Srna, Klis 1, Kraljević 5, Sirotić 1, Matanović 2, Ravnić 3, Hrstić 4, Grahovac 4. Trener: Ivica Obrvan.

SEDMERCI: Spačva 1 (1), PPD Zagreb 2 (2).

ISKLJUČENJA: Spačva 4 minute (F. Mažurana 2, Maroš 2), PPD Zagreb 4 minute (Klarica 2, Grahovac 2).

IGRAČ UTAKMICE: Paolo Kraljević.