Remi pokraj Bosuta; Cibalia – Inter 1:1

Nisu Nebeskoplavi uspjeli povezati šest bodova, na tri čakovečka nadograditi još toliko domaćih protiv Intera koji je pokraj Bosuta prekinuo mini-seriju poraza. Cibalia je angažirano otvorila utakmicu, pritisnula je goste na njihovoj posljednjoj trećini, ali ranu promjenu na semaforu spriječio je Interov vratar Križanović koji je u prologu utakmice obranio dvije teške lopte, Perić-Komšiću (7. minuta) i Baltiću (9. minuta).

Inter se orijentirao na obranu, a u jednom od rijetkih posjeta domaćem kaznenom prostoru Zaprešićani su stigli do vodstva; udarac iz kuta izveo je Dobrić, Dunić je s prve vratnice prebacio loptu na drugu, a ondje je usamljeni Mazalović s lakoćom zabio za 0:1. Tko će kome, ako neće svoj svome!

Zaprešićka momčad minimalnu prednost držala je do 63. minute. Minutu ranije domaći strateg u igru je umjesto Diyokea i Galića ubacio Bubnjara i Kneževića. Potonji je u svom prvom kontaktu s loptom zabio izjednačujući pogodak, s vrha peterca, ispred Uzelca. Kneževićevu pogotku prethodila je asistencija Perić-Komšića.

Sve je mirisalo na preokret istovjetan prošlosubotnjem u Čakovcu gdje je Cibalia suparničkih 0:1 okrenula u svojih 2:1, ali – ništa od toga. Stihijski napadi Cibalije razbijali su se o gustu Interovu obranu kroz koju je prošao samo Jazvićev udarac s vrha kaznenog prostora (82. minuta), no Križanović je bio spreman. I atraktivan, također…

Na kraju, pobjeda nikome, po bod svakome! Cibalia je zadržala 12. mjesto na ljestvici, a u sljedećem kolu gostuje u Zagrebu kod Kustošije.

CIBALIA – INTER 1:1

VINKOVCI – Stadion HNK Cibalia. Bez gledatelja. Sudac: Denis Plantosar (Darda) 6,5. Pomoćnici: Dalibor Totić (Đakovo) i Luka Vidak (Osijek). Četvrti sudac: Dražen Matasović (Đakovo). Delegat: Mladen Bukal (Gornja Rijeka).

STRIJELCI: 0:1 – Mazalović (21), 1:1 – Knežević (63).

CIBALIA (4-2-3-1): Đaković 5,5 – Nikolić 6 (od 83. Tia -), Oršolić 6, Karabatić 5,5, Ciprić – (od 14. Rugašević 6,5) – Diyoke 5,5 (od 62. Bubnjar 6), Baltić 6,5 – Galić 6 (od 62. Knežević 7), Pavlak 6 (od 83. Miljanić -), Jazvić 6,5 – Perić-Komšić 6,5.

TRENER: Petar Tomić 6,5.

INTER (4-1-4-1): Križanović 7 – Barić 6,5, Nekić 6 (od 46. Uzelac 5,5), Soldo 6, Dajčer 6 – Mazalović 7 – Zdunić 6, Dunić 6,5, Dobrić 6,5, Goričan 6 (od 90. Benčić) – Abramović 5,5 (od 62. Vranjković 5,5).

TRENER: Tomislav Ivković 6,5.

ŽUTI KARTONI: Dunić (15), Perić-Komšić (45), Goričan (78), Oršolić (80), Jazvić (90).

IGRAČ UTAKMICE: Tomislav Mazalović.