Robert Perić-Komšić presudio mali El Slavonico; Cibalia – Osijek II 1:0

Uoči malog El Slavonica minuta šutnje. U spomen na Blagu Zadru, heroja s Trpinjske ceste koji je prije točno 30 godina ugradio svoj život u temelje hrvatske neovisnosti. Zanimljivo, Cibalia i Osijek II sudarili su se i prošle nedjelje, u finalu vukovarskog turnira odigranog u Zadrinu čast. Cibalia ga je osvojila nakon raspucavanja dodatnih jedanaesteraca.

Šutnja” na terenu nastavila se praktički tijekom cijelog prvog poluvremena. Završilo je 0:0. Zapravo ništa-ništa. Tek po jedna prigoda na svakoj strani; u 22. minuti Išasegi je Stranputu s noge „skinuo” loptu koja je štošta obećavala, a na drugoj strani desetak minuta kasnije Cvijanović je ispred gol-crte izblokirao Jelićev trzaj glavom, za svaki slučaj blizu je bio i vratar Kolić.

U drugom poluvremenu – druga priča. Igralo se brže, kombinatornije, sadržajnije. Cibalia bolja u posjedu, a od 65. minute i u rezultatu; Išasegi je probio desni bok i centrirao, a Perić-Komšić s 15-ak metara „poklopio” loptu ljevicom precizno naciljavši „malu mrežu” ispruženog Kolića – 1:0!

Cibalia je mirno iskontrolirala stečeni „minimalac” za bodovni „maksimalac”. Većih uzbuđenja do kraja nije bilo, izuzmemo li da su se u 84. minuti Bakula i Bubnjar pohvatali za vratove, sudac Čulina strasti je primirio serijom žutih kartona. Zaključna konstatacija – tri boda ostaju u Vinkovcima. Zasluženo!

CIBALIA                      1

OSIJEK II                    0

VINKOVCI – Stadion HNK Cibalia. Gledatelja 400. Sudac: Ante Čulina (Zagreb) 6. Pomoćnici: Mile Varivoda i Dario Kolarević (oba Zagreb). Četvrti sudac: Luka Slišković (Zagreb). Delegat: Tihomir Majstorović (Virovitica).

STRIJELAC: 1:0 – Perić-Komšić (65).

CIBALIA (4-2-3-1): Runje – – Išasegi 7, Oršolić 7, Tomašević 6,5, Stanić 6,5 (od 90. Diyoke -) – Pavlak 6, Pušić 6 – Bubnjar 6, Jelić 6,5 (od 79. Miljanić -), Mešanović 6 – Perić-Komšić 7 (od 90. Knežević -). Trener: Darko Jozinović 7.

OSIJEK II (4-1-4-1): Kolić 6 – Uwem 6, Barišić 6, Bakula 6, Cvijanović 6 – Stranput 6 – Kuprešak 6, Hanuljak 5,5, Pudić 5,5 (od 66. Mikolčić -), Branšteter 5,5 (od 82. Bukvić -)– Baković 5,5 (od 65. Omerović -). Trener: Tomislav Radotić 6.

Žuti kartoni: Uwem (60), Barišić (81), Radotić, trener Osijeka II (81), Bubnjar (84), Bakula (84), Perić-Komšić (84), Oršolić (90).

Igrač utakmice: Robert Perić-Komšić.