Rugašević i Bubnjar opet probudili nadu; Cibalia – Sesvete 2:0!

Ogled protiv Sesvećana Nebeskoplavi otvorili su kao u najljepšem snu, nakon minute i 19 sekundi poveli su 1:0; Išasegi je zdesna centrirao na suprotnu stranu, ondje je loptu spreman dočekao Rugašević koji je s ruba kaznenog prostora filigranski precizno naciljao suprotne rašlje. Pogodak za eurovizijsku razmjenu!

Cibalia je i nakon ranog vodstva još desetak minuta nastavila jurišati prema vrataru Krkaliću, ali bez izrazite šanse. A onda su se gosti počeli dizati kao „germa na toplom”, počeli su hvatati konce igre i sve češće zalaziti na Cibalijinu polovicu terena. A prvi put su Slukiću – koji je ovom zgodom među vratnicama zamijenio dosad standardnog Đakovića – zaprijetili u 19. minuti preko agilnog Montane čiji je udarac s 15-ak metara prohujao tek poneki centimetar pokraj stative. A neugodnu Zenkovu prijetnju s poludistance u 25. minuti Slukić je odbio u korner. Bilo je to sve vrijedno spomena zapisano u novinarski notes u prvom dijelu…

U otvaranju nastavka Jazvić je pobjegao sesvetskoj obrani, no Krkalić je sjajnom refleksnom intervencijom spriječio udvostručenje vodstva domaćih, a obračun istih protagonista u 60. minuti imao je istovjetan epilog – vratar gostiju briljantno je sačuvao mrežu!

Nerijetko se ovakvi promašaji znaju vratiti poput bumeranga, no Crni iz Sesveta nisu ih uspjeli kazniti u preostalih pola sata utakmice. Nisu čak imali ni konkretnu šansu, premda – nije da se nisu trudili. Otvorili su se tražeći izjednačenje, ali Perić-Komšić i Bubnjar suočili su ih s novim problemom; prvi je asistirao, a drugi pogodio za konačnih 2:0 i potvrdu važnog troboda kojim je Cibalia ponovno uhvatila priključak za vrhom. Nada je opet budna…

CIBALIA 2

SESVETE 0

VINKOVCI – Stadion HNK Cibalia. Bez gledatelja. Sudac: Ivan Antunović (Velika Gorica) 6,5. Pomoćnici: Dario Mužar (Velika Gorica) i Josip Vitez (Kobilić). Četvrti sudac: Igor Marić (Sisak). Delegat: Krunoslav Moslavac (Virovitica).

STRIJELCI: 1:0 – Rugašević (2), 2:0 – Bubnjar (85).