Rutinska pobjeda Nebeskoplavih u 29. kolu Druge HNL; Cibalia – Croatia 3:0!

Neposredno uoči utakmice minuta šutnje za sve poginule hrvatske branitelje u VRA Bljesak, te za dvanaestoricu redarstvenika iz zasjede ubijenih u Borovu Selu 2. svibnja 1991. godine. Prigodno, početni udarac izveo je Ante Bošnjak, unuk Stipana Bošnjaka, jednog od dvanaestorice stradalih heroja.

Od prve sekunde Cibalijin pristup otkrivao je naglašene pobjedničke namjere. Miljanić je u 4. minuti prokockao zicer, Topić je odlično obranio njegov udarac, no samo šest minuta kasnije u obračunu istih protagonista Miljanić je bio uspješniji. Asistent za 1:0 bio je Jazvić.

Utakmica se potom primirila, Nebeskoplavi su kontrolirali situaciju na terenu stabilnim posjedom lopte. U nastavku je, međutim, bilo svega i svačega, dobrog nogometa ponajprije. Domaće je u 50. minuti spasila vratnica, nesretni Dadić uzdrmao ju je udarcem s 20-ak metara. Na drugoj strani pola minute kasnije goste je spasio M. Šuto koji je s crte izbio Baltićev udarac.

Baltić se samo nekoliko minuta kasnije ipak upisao među strijelce; Perić-Komšić probio je po desnoj strani, pa fino zavrnuo na desetak metara od Topićeva gola gdje nije bilo nikoga tko bi zaustavio nadirućeg Cibalijinog kapetana koji je preciznim udarcem smjestio loptu u mrežu – 2:0!

Do kraja utakmice domaći su nanizali još nekoliko šansi; Jazvić je promašio veliku prigodu u 71. minuti kada je prebacio istrčalog Topića, ali i okvir gola, a u 77. minuti Topić je uz pomoć vratnice spriječio novo slavlje domaćih nakon slobodnog udarca Bubnjara. Ipak, vratnica je u 82. bila saveznik domaćih, s vrha kaznenog prostora naciljao ju je Jazvić, lopta je završila iza Topićevih leđa za konačnih Cibalia – Croatia 3:0.

CIBALIA 3

CROATIA 0

VINKOVCI – Stadion HNK Cibalia. Bez gledatelja. Sudac: Toni Dadić 7. Pomoćnici: Mile Varivoda i Dario Kolarević. Četvrti sudac: Ante Čulina. Delegat: Damir Mladina (svi Zagreb).

STRIJELAC: 1:0 – Miljanić (10), 2:0 – Baltić (54), 3:0 – Jazvić (82).