Sjajni Beljo zapaprio svojima, Šubarić nije mogao sve sam, Dabro bez municije…

I ovoga ponedjeljka donosimo presjek učinka bivših Cibalijinih nogometaša, trenutno članova domaćih i inozemnih prvoligaša:

Dion Drena Beljo (Istra 1961) – napokon mu je trener pulskog prvoligaša Garcia počeo vjerovati, uvrstio ga je u prvih 11 protiv Osijeka, kluba koji ga je poslao u Pulu na kaljenje, a mladi ofenzivac sjajno je odgovorio na ukazano povjerenje; bio je među najboljim pojedincima Istre 1961 u velikoj pobjedi nad liderom prvenstva, u 90. minuti asistirao je Miškoviću za konačnih 2:0. Našao se i u rubrici „žuti kartoni”, u 53. minuti, preoštar start…

Slavko Blagojević (Istra 1961) – ponovno je u igri proveo sat vremena (u 61. minuti zamijenio ga je Mlinar), ponovno je kapetan Puljana „požutio” (treći put ove sezone, pa preskače utakmicu 7. kola protiv Šibenika), ali je i ponovno pošteno i poslovično angažirano odradio svoje u Istrinoj manevarskoj središnjici.

Tomislav Čuljak (Široki Brijeg) – nije ulazio u igru u domaćoj utakmici koju su Širokobriježani izgubili od Veleža (0:1).

Marko Dabro (Lokomotiva) – „nije to bio njegov dan”, notirali su svjedoci Lokomotivina 0:1 poraza na maksimirskom travnjaku na kojem je proveo 75 minuta (tijekom kojih je prokockao jednu šansu), a onda ga je zamijenio Marku. Dabro je tako ostao na tri ovosezonska pogotka, a Lokosi na 10 bodova, posve dovoljno za 3. mjesto na ljestvici.

Petar Mišić (Tuzla City) – na gostovanju kod Zrinjskog nije se našao u početnoj postavi, ali je ušao u 64. minuti umjesto Mešinovića. Miško i tuzlanski jarani bili su nadomak nove pobjede, ali u 90. minuti Malekinušić je zabio za 1:1. Unatoč tome što više nije jedina maksimalno učinkovita momčad BiH Premijer lige, Tuzla City je ostala na vrhu ljestvice s 13 bodova i utakmicom više od Slobode koja ima istovjetan bodovni učinak.

Matej Mitrović (Club Brugge) – i on se našao na klupi u 5. kolu belgijskog prvenstva u kojem je njegov Club Brugge kao domaćin svladao Beerschot VA rezultatom 3:2. Mitrović je u igru ušao u 79. minuti umjesto desnog bočnog Persyna, jednog od tri domaća strijelca. Club Brugge je s Eupenom na vrhu ljestvice s 11 bodova, jednim više od St. Liegea…

Jakov Puljić (Puskas Akademia) – on i suigrači prošloga su vikenda predahnuli od borbe za bodove, njihov ogled protiv Ferencvarosa je odgođen.

Dario Rugašević (Radomlje) – oporavljenik od loma noge, pred njim su tjedni rehabilitacije.

Zvonimir Šubarić (Hrvatski dragovoljac) – dugo je sjajnim obranama držao Dragovoljce iznad vode u domaćoj utakmici protiv Hajduka. Nanizao je sedam izvrsnih obrana, tjerao u očaj splitske napadače, a na kraju ga je – u 6. minuti sudačke nadoknade – matirao stoper Simić! U 68. minuti dobio je žuti karton zbog odugovlačenja igre. HD je nakon šest kola i dalje bez osvojenog boda, može li stvari nabolje u Sigetu promijeniti novi trener Davor Mladina?

Tomislav Turčin (Hrvatski dragovoljac) – u svom 33. prvoligaškom nastupu na terenu je proveo svih 90 minuta i maratonsku nadoknadu. Nije se VK-napadač na privremenom radu među sigetskim neboderima uspio nametnuti na terenu, niti svojom ekstremnom brzinom naškoditi Hajdukovoj obrani.

Filip Uremović (Rubin Kazan) – na gostovanju kod Khimkija odradio je maksimalnu minutažu u utakmici koja je završena neodlučeno, a rezultatski epilog dobila je već u prvom poluvremenu (1:1). Naš reprezentativac u 77. minuti dobio je žuti karton zbog prigovora sucu Kazartsevu. Nakon pet kola Rubin dijeli drugo mjesto na ljestvici najboljih ruskih klubova sa Zenitom i Lokomotivom, s bodom manje od aktualnog lidera moskovskog Dinama.

Dario Župarić (Portland Timbers) – u 21. kolu Zapadne konferencije MLS-a Timbersi pretrpjeli poraz na gostovanju kod Austina 3:1. Sve je praktički bilo gotovo nakon pola sata igre; 1:0 – Dominguez (11), 2:0 – Fagundez (14), 3:0 – Driussi (29). U 10. minuti nastavka Asprilla je zabio za konačnih 3:1, a Župarić je u 66. minuti zaradio žuti karton. Timbersi su u silaznoj putanji, trenutno se nalaze točno ispod crte koja vodi u osminu finala MLS-a.