Šok u Aleksandriji, Hrvatskoj protiv Japana samo bod, 29:29!

Šok u Aleksandriji! Hrvatska rukometna reprezentacija na otvaranju Svjetskog prvenstva u Egiptu protiv Japana osvojila je samo bod, 29:29. Da će Japanci biti težak suparnik moglo se iščitati već od samoga početka utakmice u kojoj se vrsta izbornika Line Červara mučila s brzim i atipičnim suparnikovim rukometom. Japanci su u prvom poluvremenu kontrolirali zbivanja na parketu, ali i semafor; u tri navrata imali su čak i šest pogodaka prednosti, no u završnici prvoga dijela Hrvatska se probudila i donekle istopila protivničku prednost na -3 (14:17).

U nastavku utakmice Japanci su uporno odbijali predaju, no Hrvatska je ipak zaigrala u višem stupnju prijenosa, prvenstveno zahvaljujući u buđenju kapetana Duvnjaka. Do rezultatske ravnoteže Duvnjak i društvo stigli su u 47. minuti kada je Brozović s crte zabio za izjednačenje, 23:23. Činilo se tada kako stvari polako sjedaju na svoje mjesto, međutim Hrvatska nikako nije uspijevala preokrenuti rezultat, igralo se gol za gol. Minutu i pol prije kraja Čupić pri rezultatu 28:28 nije pogodio čisti zicer, Yoshino je na drugoj strani probio Pešića za 28:29 i tada je bilo jasno da je bod ono najbolje što Hrvatska može izvući iz ogleda protiv autsajdera iz Zemlje izlazećeg sunca. Od neočekivanog poraza spašeni smo Čupićevom realizacijom sedmerca sedam sekundi prije kraja…

Ukupno gledajući, nisam zadovoljan, ne mogu biti. Ali, nisam ni nezadovoljan, jer smo se ipak uspjeli izvući bez poraza. Nismo imali dobar ulazak u utakmicu, Japan je igrao jako dobro i nadvisio nas u prvom poluvremenu. Međutim, nismo klonuli duhom, momčad je pokazala karakter i uspjeli smo se u nastavku nekako izvući. Ako ćemo biti mudri iz ovoga ćemo izvući pouku i u sljedećim utakmicama bit ćemo bolji – rekao je izbornik Lino Červar nakon objektivnog podbačaja na startu Svjetskog prvenstva koje za Hrvatsku nije dobro započelo.

Međutim, ne mora značiti da neće dobro završiti. Sjetimo se samo svjetske smotre u Portugalu 2003. godine i poraza u prvoj utakmici od Argentine. Nakon toga kiksa Hrvatska se uozbiljila, pokazala mišiće i – osvojila zlato! Ponovilo se…

HRVATSKA – JAPAN 29:29 (14:17)

ALEKSANDRIJA – Dvorana Borg Al Arab. Bez gledatelja. Suci: Krichen i Maklouf (oba iz Tunisa).

HRVATSKA: Pešić (7), Šunjić; Marić 7, Duvnjak 4, Horvat 3, Šarac 1, Štrlek 2, Čupić 2 (1), Musa, Mamić, Šebetić, Cindrić 4, Brozović 1, Mamić 1, Martinović 3, Šipić. Izbornik: Lino Červar.

JAPAN: Sakai, Iwata (11); Kashakara, Kitazume, Narita 3, S. Tokuda 2, Watanabe 1, Doi 1, H. Motoki 4, Tamakawa 2, Yoshino 4, Agarie 5 (1), Demura, Mizumachi 3, Takano 1, R. Tokuda 3 (2). Izbornik: Dagur Sigurdsson.

SEDMERCI: Hrvatska 1 (1), Japan 4 (3).

ISKLJUČENJA: Hrvatska 6 minuta (Šarac 2+2, Brozović 2), Japan 6 minuta (Takano 2, Doi 2, Mizumatchi 2).

IGRAČ UTAKMICE: Yuto Agarie.