Spačva nakon pobjede u Karlovcu (36:30) opet u igri za Ligu za prvaka

Rukometaši Spačve u Karlovcu su upisali drugu uzastopnu prvenstvenu pobjedu FOTO: Tomislav Jonjić

Osveta je jelo koje se servira hladno! Rukometaši Spačve revanširali su se Karlovcu za domaći poraz iz 2. kola Paket24 Premijer lige – Liga A (30:35). Večeras su u gradu na četiri rijeke u okviru 9. prvenstvenog kola žestoko uzvratili i pobijedili 36:30!

Odluka o pobjedniku pala je u drugom poluvremenu, nakon prvoga na semaforu je bljeskala potpuna ravnoteža, 17:17. Spačva je u nastavka znatno podignula ritam igre, domaći su držali korak prvih sedam-osam minuta, a onda – sve do kraja bilo je u znaku vinkovačke momčadi koja je minutu i pol prije kraja imala i +8 (36:28). Karlovac je u preostalih 90-ak sekundi uspio te ublažiti poraz…

Kod Spačve – kojoj je ovo drugi uzastopni trijumf – najefikasniji Marko Vignjević s devet pogodaka, Filip Mažurana dodao je sedam, Borna Mažurana šest, Marin Božičević i sve zapaženiji Patrik Maroš i  po četiri, itd. Kod Karlovca bolji od drugi braća Dominik i Domagoj Smojver, oba šesterostruki strijelci, oba prije dvije sezone Spačvini igrači…

Spačva je sedmoplasirana momčad Lige A, no ima samo dva boda manje od trećeplasiranog Poreča. Podsjećamo prve tri momčadi plasirat će se u Ligu za prvaka. Spačva je opet „živa”. Još kad bi sljedeće subote u Vinkovcima pobijedila Dubravu