Spačva pobijedila Varaždin 1930 (31:26) i pobjegla sa začelja ljestvice

U zaostaloj utakmici 7. kola Paket24 Premijer lige rukometaši Spačve ostvarili su drugu ovosezonsku, ujedno i prvu domaću pobjedu. Ostvarili su je sjajnom igrom u nastavku utakmice u kojem Varaždinci nisu imali ni simbolične izglede za izbjegavanje poraza koji je bio nagoviješten u 40. minuti kada je Bolanča s crte zabio za (20:17), a praktički sve je bilo riješeno Radovićevim bijegom u kontru i realizacijom za +5 (27:22) sedam i pol minuta prije zadnjeg zvuka sirene.

Rutinski su Narančasti iskontrolirali zbivanja na parketu, bodovi su posve zasluženo ostali u Vinkovačkom Novom Selu, Spačva 31, Varaždin 1930 26! U značajnu pobjedu Marko Vignjević je ugradio osam pogodaka (uz tek dva promašaja iz igre), David Čičak zabio je sedam (uz stopostotnu realizaciju!), Nikola Ćirović ”skinuo” je deset lopti (uz obranjeni sedmerac Budinskom)…

Vinkovački rukometaši ovom pobjedom napustili su začelje premijerligaške ljestvice prepustivši ga Dubrovniku. Prigodu za dokapitalizaciju važnih bodova Spačva ima već u subotu, 6. veljače, kada će na parketu SD OŠ Bartola Kašića u okviru 13. kola biti domaćin Gorici.

SPAČVA 31 (15) – VARAŽDIN 1930 26 (15)

VINKOVCI – SD OŠ Bartola Kašića. Bez gledatelja. Suci: Tomislav Cindrić i Robert Gonzurek (oba Osijek).

SPAČVA: Ćirović (9+1), Pašagić (1), Romić; Maroš, Vašarević 3 (2), Čičak 7, Buntić 3 (1), F. Mihaljević, Vignjević 8, Blašković, Grubor, Mažurana, Pavlak 1, Bolanča 2, Božić 2, Radović 5.

TRENER: Josip Mečić.

VARAŽDIN 1930: Meštrić (5), Črnila (2+1); Špruk 4, Trojko 3, Budinski 4, Divjak, Šagij, Grubišić 7, Čelić 1, Toplek 3, R. Mihaljević 2, Hrupić 2, Vidaček, Kljaić, Mlakar, Vincek. TRENER: Damir Turković.

SEDMERCI: Spačva 4 (3), Varaždin 1930 1 (0).

ISKLJUČENJA: Spačva 4 minute (Božić 2, Čičak 2), Varaždin 1930 8 minuta (Trojko 2, Budinski 2, Vincek 2, Hrupić 2).

IGRAČ UTAKMICE: Marko Vignjević.