STATISTIKA Cibalijin napad tek 9. u ligi, Unušić s najvećom minutažom, Perić-Komšić prvi strijelac…

Spušten je zastor na jesenski dio natjecateljske sezone 2022/23. u Prvoj nogometnoj ligi nakon kojeg najviše razloga za zadovoljstvo imaju u Rudešu, jesenskom prvaku koji najbližim pratiteljima Solinu i Cibaliji bježi osam bodova.

Fokusirat ćemo se na Cibaliju koja je u 28 osvojenih bodova (54,9% uspješnosti) ugradila po sedam pobjeda i remija te tri poraza, uz kombiniranu gol-razliku 18:16. Samo Vukovar 1991 ima manje poraza, dva. Uz neodigranu utakmicu u Zmijavcima. Tri poraza arhivirao je i Rudeš. Koji je četiri puta poražen na terenu, no zbog administrativne pogreške Hrvatskog dragovoljca poraz 0:1 podno sigetskih nebodera Rudešu je za zelenim stolom preinačen u pobjedu 3:0. Pobjedu više od Cibalije ima Solin, a čak četiri više Rudeš.

Nebeskoplavi su u 17 utakmici zabili 18 pogodaka, odnosno tek nešto više od pogotka u prosjeku (1,05). Primili su 16, odnosno tek nešto manje od pogotka u prosjeku (0,94). Cibalijin napad tek je deveti u ligi po učinkovitosti, lošiji su samo Croatia Zmijavci (17, uz utakmicu manje), Dugopolje (16, uz utakmicu manje) i Hrvatski dragovoljac (15). Obrana je, pak, četvrta najbolja u ligi, manje su primili jedino Rudeš (11), Vukovar 1991 i Dugopolje (po 13, uz utakmicu manje).

Trener Tomislav Radotić u 17 prvenstvenih utakmica minutažu je rasporedio na 21 prvotimca; najveću minutažu imao je Unušić koji je odigrao svih 17 utakmica, a ukupno 1.417 minuta. U Klubu 1.000 još su: Rugašević (16/1.396), Kovačević (15/1.350), Oršolić (15/1.334), Diyoke (15/1.331), Jazvić (11/920), Išasegi (10/546), Gačić (15/1.269), Mikolčić (16/1.147), Mihaljević (15/1.081) i Bubnjar (16/1.075).

Bruno Unušić

Manje od 1.000 minuta odigrali su: Stanić (13/710), Smajić (14/652), Bajić (14/610), Perić-Komšić (13/513), Šarić (14/480), Dogan (11/384), Miljanić (14/377), Križanović (2/180), Nikolić (4/42) i Kalaica (1/3). Bez minutaže u prvenstvenim ogledima je ostao Bakula koji je najveći dio polusezone proveo na popisu ozlijeđenih, s tim da je odigrao utakmicu 1/16 finala Kupa Hrvatske protiv Splita koja nije ušla u navedenu statistiku.

Robert Perić-Komšić

Najbolji klupski strijelac u prvom dijelu sezone je Perić-Komšić koji je poentirao u četiri navrata, slijede Dogan i Bubnjar s po tri, Mihaljević i Jazvić s po dva te Diyoke, Mikolčić, Smajić i Miljanić s po jednim. Najbolji asistenti su Mihaljević i Bubnjar s po četiri dodavanja za pogodak, po dvaput su suigračima uspješno asistirali Smajić, Mikolčić, Rugašević i Unušić, a po jednom Dogan i Oršolić.